Leonardo: Derby pro Inter, ne pro mě

02/04/11 - "V tuto dobu mám mnoho pocitů, ale to není ta nejdůležitější věc," řekl na páteční tiskové konferenci před milánským derby trenér Interu Leonardo. "Mám krásné vzpomínky na všechno z mého života, minulost respektuji, ale teď mě čeká jediný aspekt fantastického zápasu a tím je toto derby."

"Přál bych si, abych mohl tento zápas hrát," přiznal Brazilec, který ještě loni trénoval rivala. "Jakou kouč jsem sice součást hry, ale zápas patří hráčům. Není to můj zápas, je Interu a hráčů. Netoužím po odplatě." Nebojí se trenér fanoušků AC? "Jak již jsme řekl, respektuji fotbal, všechno co reprezentuje lidi a jejich názory. Obavy z toho nemám. Když mi bylo třicet, prošel jsem si momenty, kdy jsem se na takovéto věci díval jinak. Ty myšlenky mě uhnaly. Od té chvíle jsem se rozhodl, že si budu užívat každý zápas. Stejně tak chci žít svůj život, včetně zítřejšího zápasu."

"V posledních dvou týdnech měli hráči hodně rozdílný program. Mnoho z nich bylo na reprezentačních srazech, ale jsou to profesionálové a nemyslím, že by to na nich nechalo nějaké následky. Přirozeně se musíme vypořádat s trochou únavy," řekl Leonardo. "Derby je výjimečná událost. Soupeři se vzájemně znají moc dobře. Nemyslím, že zde může být nějaké tajemství. Ibrahimovičova absence? Pro AC je to důležitý hráč, ale takové věci se stávají."

Zápas bude řídit Nicola Rizzoli. "Nikdy o rozhodčích po zápase nemluvím a nebudu to dělat ani před ním. Podle mě je to dobrý sudí, ale můj názor není důležitý." Jak bude Leonardo jako bývalý hráč AC Milán reagovat, když hráč Interu skóruje? "Zareaguji přesně tak, jak to budu v danou dobu cítit, přirozeně. Cítím se jako součást klubu a mou prací je pomoci týmu skórovat a vyhrávat. Proto není důvod držet se pozadu. Nevím, jak budu reagovat, ale určitě to bude svobodně."

"Je těžké říct, jak zápas dopadne. Samozřejmě, že chceme vyhrát. Po psychologické stránce je derby jako energetický nápoj a to je důležité pro ligovou tabulku, ale tím to nekončí. Výsledek nebude rozhodující."

Poslední dotaz se týkal brazilského talentu Gansa. V médiích se objevily zprávy, že Inter o tohoto hráče soupeří s AC a jen díky Leonardovi to vypadá, že nerazzurri uspějí. "S Gansem jsem mluvil, ale není to souboj o to, kdo ho první podepíše. On se teď musí soustředit na hrání fotbalu a uzdravení z vážného zranění. Nabízím mu podporu už od loňska, máme spolu pěkný vztah, ale co se stane, nevím."

Zápas na vyprodaném San Siru začíná dnes ve 20:45, přímý přenos vysílá Digisport a některé internetové sázkové kanceláře.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

273x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy