Leonardo: Každý zápas má jiný příběh

Leonardo

05/04/11 - "Schalke se dostalo do čtvrtfinále, v lize se jim sice tolik nedaří, ale víme, jak entusiastickým týmem jsou a to z nich dělá nebezpečného soupeře," řekl Leonardo na včerejší předzápasové tiskové konferenci. Inter dnes od 20:45 hostí v LM dalšího německého soupeře Schalke.

"Raúl je hráč, který toho má hodně za sebou. S novou výzvou po odchodu z Realu se vypořádal skvěle. Je to jeden ze symbolů současného Schalke."

"Prohra v derby? Za prohru nikdy není zodpovědný pouze jeden faktor, nemyslím si, že Patův gól po 47 vteřinách byl taktický problém. Respektuji názory všech, ale v potaz musí být vzaty všechny faktory: v první půli jsme měli tři šance proti dvěma AC Milán. Gól jsme nedali. Je tu vždy mnoho proměnných. Když prohráváte, útočíte. Nemyslím, že je prohra otázkou temperamentu či psychologie. Kromě toho, myslím, že tento tým je schopen adaptovat se na mnoho herních stylů. Pocity po porážce? Hořká pachuť. Tento tým ovšem vždy dokázal na porážku reagovat, jsem přesvědčený, že se nám podaří to samé."

"Milito strávil hodně času na marodce, je v situaci, kdy se musí dostat do kondice, podobně jako v létě. Myslím ale, že je připraven nastoupit a podat dobrý výkon."

"Nikdy jsem doma nevyhrál zápas LM? Tyto zápasy jsou jiné. Statistiky se moc nepočítají. Těmito věcmi se nezabývám, protože nemají co dělat se zápasy."

"Schalke sice změnilo trenéra, ale jejich herní systém se nemění. Stále jsme ve hře o všechny trofeje. Prohra v jednom zápase nic nemění, jinak bychom se nedostali tak daleko. Způsob, jakým jsme přešli přes Bayern Mnichov nám dodal hodně sebedůvěry. Ukázali jsme, že se nezvdáváme."

"Všichni v Itálii věnují velkou pozornost taktice, často jsem kritizován, že se jí nevěnuji dostatečně. Každý vidí věci jinak a jinak je interpretuje, nemyslím, že sobotní porážka v derby je otázkou taktiky. Kdybychom šance proměnili, vyvíjelo by se to jinak. Brzký gól nás trochu srazil do kolen, ale měli jsme šance, nedali jsme. Druhý gól nám to už hodně ztížil. Můžeme tu sedět a analyzovat mnoho věcí, ale není to jen o taktice. Neříkám to proto, abych sám sebe bránil, protože sám dělám mnoho chyb. Když prohrajete jakýkoliv zápas, je to zklamání. Obzvláště derby. Pozápasové zklamání je normální, ale neznamená to, že se nebudete plně soustředit na další zápas."

"Jak reagoval Moratti? Jako my všichni, byl zklamaný. Není tu nic, co bychom měli dále říkat, nikdo ještě nevymyslel nějakou univerzální formuli, jak se vyrovnat s porážkou. Únava opadne, když se na věci podíváte z většího nadhledu, když analyzujete to dobré, co se vám povedlo. Kromě toho, každý zápas je jiný příběh."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it/FCInterMilano.com

277x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy