Inter pod Leonardem v lize znovu vyhrál

09/05/11 - Leonardo

10/05/11 - Inter pod vedením trenéra Leonarda vyhrál 11.domácí ligový zápas z jedenácti. Ani to mu však nepomohlo k tomu, aby scudetto získal dvě kola před koncem městský rival. Po 36.kole vede AC Milán o 6 bodů a vzhledem k lepším vzájemným duelům má 18.titul v kapse. Poslední krok k němu udělali rossoneri na hřišti AS Řím, kde uhráli bezbrankovou remízu. Inter v neděli odpoledne na San Siru porazil Fiorentinu 3-1 a protože Neapol prohrála, má před ní na druhé příčce náskok čtyř bodů.

"Toto vítězství bylo pro naše cíle důležité. Chceme skončit druzí a zajistit si tak místo do Ligy mistrů," řekl Leonardo. "Tým znovu ukázal, jak dobře na tom je. Po tom strašném týdnu, ve kterém jsme prohráli s AC Milán a Schalke, nebylo lehké dostat se zpět do pohody. Přestože bylo teplo, dokázali jsme kontrolovat hru a již za první poločas jsme vedli 2-0. Po přestávce jsme to měli také pod kontrolou."

"Co bych zpětně změnil? Všechno bych udělal stejně," odpověděl trenér Interu. AC Milán díky naší nepovedené sezoně dorovnal Inter v počtu mistrovských titulů, oba jich mají na kontě 18. "Všechno je součástí vývoje. Derby byl rozhodující moment sezony. Přestože teď vím, jak to skončilo, stejně bych nic neměnil."

Nádherný gól z přímého kopu vstřelil Fiorentině mladíček Coutinho, který si po dlouhé době znovu zahrál. Místo zraněného Sneijdera odehrál dokonce celý zápas. "Jsem šťastný, protože má talent a může ho zušlechťovat. Dnešek byl pro něj dokonalý, tým se kolem něj neustále pohyboval a mohl tak dostatečně využít jeho kvality."

Coutinho měl z gólu velkou radost, protože byl jeho první. "Konečně to přišlo," usmíval se 18letý záložník. "Přímáky často nacvičuji s Marigou a Obim. Když jsem se rozbíhal, chtěl jsem to kopnout na druhou stranu. Všiml jsem si ale, že brankář lehce podklouzl, tak jsem to změnil. Gól věnuji na Den matek, své matce."

Leonardo pak krátce pohovořil o různých věcech.

"O přestupovém trhu jsme zatím nezačali přemýšlet. Milito? Měl velmi komplikovanou sezonu na to, abych ho mohl soudit. Naším cílem je dostat ho po těch zraněních zpátky do formy."

"Téměř jsme je předstihli, ale AC Milán si titul zaslouží. Jsou dobrým týmem. Jaký vzkaz jsem poslal Gallianimu? To je jen mezi námi. Co je soukromé, to soukromým zůstane."

Leonardo pak zhodnotil celou sezonu. "Objektivně sezona byla dobrá. Přirozeně v případě Interu vyhrát vše by bylo lepší. Ale nerazzurri již dvě trofeje získali a teď mají ve svých srdcích boj o finále Italského poháru."

"V Interu mám smlouvu a hodlám ji respektovat, i když si uvědomuji, že trenéři jsou hodnoceni podle výsledků. Jsem tady, líbí se mi tu a chci tu zůstat."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

186x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy