Ranieri: Vždycky jsem chlapcům věřil

08/01/12 - "Vždycky jsem říkal, že věřím práci, kterou moji chlapci odvádějí, nejsou na konci," řekl po drtivém vítězství nad Parmou v 17.kole Serie A trenér Interu Milán Claudio Ranieri. "Oni mi mou důvěru v ně oplatili. Čísla, která nám byla doposud připomínána byla dost otravná. Teď se dostáváme do mnohem příznivější situace, která doposud byla hodně hodně komplikovaná."

Náš přístup byl důležitý a do nového roku jsme vstoupili správnou nohou. Jestli je Ranieri jako Mourinho, když oba dokázali v pěti po sobě jdoucích zápasech vyhrát? Jsem potěšen 15 získanými body, tečka," usmíval se trenér. "

Vítězství nám dává sebevědomí, kuráž a nadšení, které tu chybělo. Dobrý začátek byl důležitý. Nesmíme se nechat ale unést. Nezapomínejme, že Parmě jsme dali tři branky z jednoduchých šancí."

Za týden je na programu milánské derby. "Jdeme do něj v dobré formě. Během přestávky se chlapci dokázali zvednout z psychologického bodu pohledu. Jestli bude hrát Sneijder a Forlán. Doufám, že ano. Sice to pro mě bude složitější, protože dva velcí hráči se vrací do týmu, ale život je o to lepší. Jestli vyhrajeme scudetto? Bez komentáře."

"Alvarezova show? Vždycky jsme věděli, že je dobrý. Teď už jde na obránce konečně přímo, aniž by nahrával dozadu a jeho kvality se ukazují naplno. Milito? Je pořád lepší a lepší, i když nedával branky. I v tréninku. Teď si góly zasloužil, protože se dřív obětoval pro dobro týmu."

Na hřišti byl položen nový trávník. "Obavy z povrchu jsem měl v posledních třech měsících. Dnes byl dokonalý. Teď se mi líbí, otázkou je, jak bude vypadat časem." Od novinářů trenér dostal dotaz, zda není škoda, že si ho Inter nepřivedl vzhledem k výsledkům již na začátku sezony. "Všechno na čem záleží je to, že mě vůbec zaměstnali," usmíval se trenér.

Ze zápasu si odnesl svalové zranění v pravé noze Maicon. V pondělí se bude vědět více.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

236x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy