Ranieri není po výhře nad Laziem spokojený

23/01/12 - "Výsledek se mi líbí. Jenom ale výsledek. Vždycky říkám pravdu. Proti AC Milánu jsem odehráli velmi dobrý zápas, dnes to tak ale nebylo," řekl Claudio Ranieri po výhře 2:1 nad Laziem Řím. "Tímto směrem nepůjdeme. Nebyli jsme tým. Věděl jsem, že to bude těžký zápas, ale my jsme nehráli. I tak ten výsledek beru. Chlapci ukázali velká charakter, tím bych v hodnocení skončil. Kromě nádherných střel, které znamenaly góly. Nebyli jsme tvární a dokonce jsme byli nesmělí. Kromě výsledku a touhy po něm, nemůžu nic vyzdvihnout."

"Zdálo se, že nám chyběli referenční body. Byli jsme pod tlakem a vypadli z pozice. Lazio hrálo dobře. Mluvím tak, aby napětí zůstalo vysoké? Nejsem šťastný, proto to říkám. Možná, že se zítra kouknu na tabulku a řeknu si: koho to zajímá, je to v pořádku. Jen doufám, že dnes večer to nebyl ten opravdový Inter. Bylo ale důležité předběhnout v tabulce Lazio, teď atakujeme tři týmy před námi. Vedou si dobře, nebude to jednoduché. Jsme Inter a ačkoliv jsme začali pozdě a měli problémy, nebudeme šťastní, pokud na konci sezony se nekvalifikujeme do Ligy mistrů."

"Wesley se zotavuje a dělá velké pokroky. Bylo správné ho nechat hrát jen část zápasu, ještě není stoprocentně fit. Pro tým je to ale impulz. Alvarez? Naštěstí zařídil Militův gól. Líbilo by se mi, kdyby byl víc součástí týmu a v zápase."

Lazio reklamovalo ruku v pokutovém území a dožadovalo se penalty. "Pokud by rozhodčí neviděl strkání od Kloseho, pak by to penalta byla. Ale rozhodčí viděl všechno." Další sporný moment přišel u Pazziniho branky. "Pazziniho pata stála v ofsajdové pozici... Ale pro rozhodčího jsou tyto situace těžké k posouzení. Nejsou bezchybní. Minulou neděli jsme o neuznaném regulérním gólu Thiaga Motty nic neříkali a proto k tomu nechci nic dodávat ani teď," řekl Ranieri.

Dále byl trenér tázán na možný prodej Thiaga Motty. "Skutečně doufám, že nás neopustí. Je to hráč v našem týmu s unikátními vlastnostmi. Pokud bych ho ztratil, stejně jako dnes, ztratil bych jasnost v manévrování a bezpečnost v obraně při týmových kontrech. Některá hodnocení se dělají s klubem a samozřejmě většina z nich není jenom technického či taktického rázu. Uvidíme. My ho chceme a doufáme, že chce i on nás. Bez něj přijdeme o kus rovnováhy. Pak bych musel Zanettiho posunout do hřiště a to ovlivní manévrování. Pokud se podívám kolem, tak nevidím podobného hráče jako je on. Co bych k tomu ještě mohl říct? V Miláně máme Duomo, tak zapomeň na  Eiffelovku," řekl usmívající se Ranieri. O Thiagu Mottu má velký zájem Paris St.Germain.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

285x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy