Ranieri o současném týmu

20/02/12 - Claudio Ranieri čelil před zápasem s Marseille dotazům novinářů. O nadcházejícím duelu se ale téměř nemluvilo. Novináře zajímala situace v klubu a aktuální forma hráčů. Nerazzurri z posledních pěti ligových zápasů získali jediný bod za remízu 4:4 s Palermem. Z ostatních 4 zápasů mají neuvěřitelné skóre 0:9. V tabulce klesli na sedmou příčku.

"První, co jsem udělal bylo to, že jsem se prezidentovi omluvil," řekl Claudio Ranieri po debaklu od Boloni. Tým, který bojuje o přežití v Serii A, vyhrál na San Siru 3:0. "Nezapomínejme, že do klubu investuje spoustu peněz a dělá to kvůli tomu, aby vyhrával. Toto mi a celému týmu také před pár dny řekl. Stará se o prestiž klubu. Jako trenér k tomu můžu říct, že tým pár problémů v roce měl, to se občas stane. Ale kádr je dobrý a klub silný a zdravý." Rozladěný Massimo Moratti za stavu 0-2 opustil své místo na stadionu a zápas nedokoukal.

"Sneijder není problém, ale řešení. A ve správný čas. Trenér je povinen integrovat do týmu hráče se speciální kvalitou. A to i za cenu, že to bude bolet. Pokud mám nějaká rozhodnutí udělat, tak je udělám. Jak jsem říkal před časem, začala dobrá, ale zároveň i těžká část mé práce. Dobré je to v tom, že mám k dispozici skvělé hráče a budu je vkládat do sestavy a těžká v tom, že si nemůžeme hrát na to, že to týmu nezpůsobilo potíže."

V týmu jsou vedle Sneijdera i ikony klubu Javier Zanetti a Esteban Cambiasso. "Jsou to fantastičtí hráči, jejichž účast na hřišti se počítá. Mají charisma a stále toho mají hodně k nabídnutí. Hrají, protože dokáží tým vést, a nesouhlasím, že by měli být prvními, kteří by měli být kritizováni." Ranocchia je z formy. Je to způsobené tím, že hraje minimálně a od trenéra necítí důvěru? "Nemyslím si to," reagoval Ranieri. "Každý den s ním mluvím a on ví, že na něj spoléhám. Říkal jsem mu, že bude obráncem pro Inter pro příštích deset let." Návrat Samuela do sestavy proti Marseille je nepravděpodobný. "Stále cítí trochu bolesti, musíme se rozhodnout, kdy začne hrát."

Spekuluje se, že trenér nedokáže hráče v kabině dostatečně ovlivnit. "Nerozumím tomu, kde se to bere. Vyvolání nespokojenosti v šatně se přeci dělá jako motivace pro vítězství. A že si hráči, kteří nehrají stěžují? Tak tomu je vždycky. Pokud by hráli všichni, tak si tu nemáme co říct. Trenér zná hráče dobře. S nějakou ideou začal a pak viděl, zda byla správná nebo ne. Pokud se věci nevyvíjí dobře, změní taktiku během zápasu. V současné době nemáme dostatečné pokrytí. Když prohrajeme souboje uprostřed hřiště, prohrajeme zápas."

"Mé požadavky na posily? Chtěl jsem křídelníka, ale pokud by ho nebylo možné sehnat, tak se nedá nic dělat. To bylo vše, co jsem chtěl,"svěřil se Ranieri. "Mohli jsme neprodávat Thiaga Mottu, dokázali jsme se dohodnout na odchodu až v červnu, ale pak najednou změnil názor a chtěl do Paříže hned. Proč bychom ho tady měli držet nuceně, když ztratil motivaci? Když jsem ho dal naposledy do sestavy, tak faulem zavinil proti Neapoli penaltu. Preferuji hráče, kteří tu s námi chtějí být. Ztratil jsem špičkového hráče, je mi to fakt líto, ale tak to prostě je."

Ve středu hraje Inter osmifinále Ligu mistrů. Ve Francii se střetne s Olympique Marseille. "Je jedno, jak se soupeř jmenuje. Vždycky říkám, že záleží na formě obou týmu v čase, kdy se utkají. Ode dne, kdy jsem sem přišel, tak jsme se poprvé ocitli ve fázi, kdy nejsme schopni se dát dohromady. Proti nám bude soupeř, který od 23.listopadu neprohrál. Mají pár šikovných hráčů a trénuje je 'italský' trenér." Marseille v lize z posledních 9 zápasů 6 vyhrálo a 3 remizovalo. V tabulce je čtvrté.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

280x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy