Serie A: Inter-FC Janov 5:4

01/04/12 - Devět branek, čtyři penalty, dvě červené karty a jeden hattrick! To vše bylo k vidění v Miláně, kde se střetl místní Inter s Janovem. Nerazzurri vyhráli 5:4 a nový trenér Andrea Stramaccioni může být při své premiéře spokojen. Autorem hattricku není nikdo jiný než bývalý hráč Janova a současný střelec Interu Diego Milito.

Ti, kdo si dnes našli cestu na stadion Giuseppe Meazzy, nemohli být zklamaní. Poprvé se měnilo skóre už ve 13. minutě. Diego Forlán z leva odcentroval a Diego Milito hlavou poslal domácí do vedení - 1:0 pro Inter. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Cambiasso se ocitl sám před Freyem, ale ten jeho hlavičku dobře vystihl a brance zabránil. Ve 27. minutě už byl ale bezmocný. Milito si pohlídal ofsajdovou past a sám proti Freyovi uspěl na výbornou - 2:0 pro Inter. Diego Milito pro svůj vztah k janovskému celku branky neslavil. Každopádně s Janovem to vypadalo špatně a sedm minut před koncem už byl rozdíl třígolový. Lúcio našel stříleným centrem ve vápně svého stoperského kolegu Samuela a pro něj už nebylo obtížné trefit prázdnou branku - 3:0 pro Inter.

13', Milito, 27' Milito, 38' Samuel, 74' Zarate, 85' Milito pen. - 45'+2' Moretti, 59' Palacio pen., 80' Gilardino pen., 90' Gilardino pen.

Asistence: Forlán, Stankovič, Lúcio, Poli, Guarín (penalt. faul)

Žluté karty: 62' Poli, 89' Lucio - 41' Moretti, 62' Jankovic, 78' Palacio, 88' Mesto

Nejlepší hráč: Milito

INTER (4-3-3): 1 Julio Cesar; 4 Zanetti, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 18 Poli, 5 Stankovic (60' Guarin), 19 Cambiasso; 28 Zarate (79' Castellazzi), 22 Milito, 9 Forlan (75' Obi); (23 Ranocchia, 55 Nagatomo, 7 Pazzini, 88 Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni.

FC JANOV (4-3-3): 1 Frey; 20 Mesto, 3 Carvalho, 13 Kaladze, 24 Moretti; 88 Biondini (82' Jorquera), 4 Veloso (46' Jankovic), 25 Belluschi; 81 Sculli, 82 Gilardino, 8 Palacio; (22 Lupatelli, 9 Zé Eduardo, 10 Birsa, 18 Alhassan, 21 Bovo). Trenér: Pasquale Marino

Bláznivý zápas. Diváci na San Siru viděli devět branek, čtyři penalty, dvě červené karty a těsné vítězství Interu.

Inter je stále sedmý, ale Udinese a Lazio prohrálo. Neapol dohrává zápas večer na Juventusu.

Andrea Stramaccioni, 36letý bývalý kouč primavery, prožil na lavičce Interu premiéru.

V nominaci na zápas nebyl zraněný Maicon, Nagatomo, Sneijder a Alvarez.

Systém 4-3-3. Na pravém beku hrál kapitán Javier Zanetti, vlevo Cristian Chivu a v útoku Mauro Zarate. To byly zajímavé změny, které Stramaccioni udělal.

Po zranění se do sestavy dostal Chivu.

Hattrick Diega Milita bez radosti. Argentinský útočník vstřelil tři góly poprvé v sezoně. V 21.kole dal Palermu dokonce čtyři branky. I tentokrát byla jedna z penalty. Ani jednu branku Milito ze slušnosti k fanouškům Janova neoslavoval, protože v minulosti za tým soupeře hrál.

Julio Cesar měl před zápasem drobné potíže s loktem.

V zápase byl výrazně vidět rozhodčí. Nejprve nezapískal jasnou ruku hráče Janova (byla nad hlavou), která možná byla i v pokutovém území, aby pak za stavu 3-1, odpískal penaltu po údajné ruce Javiera Zanetti. Kaiptán měl ruku u těla a navíc se možná míč dotkl jen ramene. Druhá penalta proti černomodrým byla jasná. Julio Cesar podrazil Palacia a navíc uviděl od sudího červenou kartu. V 89.minutě skopl v pokutovém území Sculliho Lúcio a FC Janov měl možnost kopat třetí pokutový kop. Sculli však možná hrál míč proti pravidlům - šlapák. Na druhé straně viděl červenou kartu V 84.minutě Belluschi za jasný faul zezadu ve vápně na Guarína.

Penalty. První penaltu kopal za Janov Palacio a namířil ji téměř doprostřed bránu nahoru, Julio Cesar šel do strany. Druhou a třetí měl na starosti Gilardino. Střídající Castellazzi vystihl u první směr, u levé tyče mu však kousek chyběl. Druhá střela mířila nahoru doporostřed, Castellazzi šel ke stejné tyčce. Za Inetr penaltu s přehledem proměnil Diego Milito, střelou k tyči. Sebastien Frey zůstal uprostřed brány stát.

Zatímco útok Interu si v tomto zápase zvedl sebevědomí, když vstřelil víc branek než za posledních 8 zápasů dohromady, obrana je pořád velmi špatná. První gól přišel po nedůrazu ve vápně při rohovém kopu, u třetí branky selhal ofsajd systém (Lúcio?) a Julio Cesar zastavil Palacia jen za cenu faulu, u čtvrté branky zase fauloval Lúcio.

Freddy Guarín nastoupil po lednovém příchodu a zranění do prvního zápasu v dresu Interu. Zaujal několika technickými kousky a získal pro Inter penaltu.

Na lavičku se vešel 18letý chorvatský útočník Marko Livaja z primavery, který v juniorské lize nevstřelil ani jeden gól, ale v NextGen Series byl důležitou součástí týmu. "Doplňuje naše možnosti útočníků. Může hrát druhého, vlevo, vpravo..." V nominaci na zápas byl i gólman Di Gennaro. "Mají to za odměnu," řekl trenér.

Statistiky a rekordy

Inter měl před tímto zápasem nejméně žlutých karet ze všechn týmů Serie A - 46.

FC Janov podeváté v řadě v lize nevyhrál.

V předchozím vzájemném utkání v lize vstřelil Inter na San Siru také pět branek a vyhrál 5-2.

Janov v Miláně naposledy vyhrál v roce 1994. Skuhravý se tehdy podílel jedním gólem na výhře 3-1. Za nerazzurri skóroval Schillaci.

V prvním poločase to nebylo vše. V nastaveném čase vrátil Grify zpět do zápasu Giuseppe Sculli. Ve vápně Interu došlo ke zmateční situaci, Sculli se nejlépe zorientoval a zakončil - 3:1.

Po změně stran měl první výraznější šanci Zárate, jeho jedovatou střelu Frey vyrazil. V 59. minutě si Inter začinál utkání komplikovat. I když nutno podotknout, že rozhodčí tomu výrazně pomohli. Zanetti se sice ve vápně dotkl míče rukou, ale jako penalta to bylo posouzeno velmi přísně. Bohužel hlavní sudí svůj verdikt nezměnil a Rodrigo Palacio snížil už na rozdíl jediné branky - 3:2.

Inter vzápětí znovu odskočil. Zarate si udělal prostor ke střele a jeho nádherný pokus zapadl přesně ke vzdálenější tyčce - 4:2 pro Inter. Deset minut před koncem už byl rozdíl opět jen jednogólový. Palacio přepadl přes Cesara a sudí opět poněkud přísně nařídil penaltu. A nejen to, brazilskému brankáři udělil červenou kartu. Penaltu tentokráte proměnil Gilardino a za stavu 4:3 navíc v přesilovce byl Janov na koni.

Ovšem ne dlouho. Belluschi ve vápně fauloval Guarína a také on uviděl červenou kartu. Pokutový kop bezpečně proměnil Milito a zkompletoval hattrick - 5:3! Penaltám ale nebyl konec. Lúcio šel do souboje ve vlastním vápně poněkud neohrabaně a rozhodčí pískl další penaltu. Alberto Gilardino jí znovu proměnil a bylo to 5:4. Více už Grifové nestihli, a tak Inter muže slavit vítězství.