Milito se zasloužil o výhru Interu, Liga mistrů žije

13/04/12 - Ve středu podržel Diego Milito svůj tým v zápase proti Siene, kdy vstřelil oba góly a postaral se o těsné vítězství Interu 2:1. Jejich výhra spolu s prohrou třetího Lazia s Juventusem udržuje naživu sen jménem Liga mistrů. Od třetího postupového místa dělí Inter jenom dvě výhry.

I napříč výhře Interu samotné utkání proti Siene nezačalo pro modro-černé úplně ideálně. Už v šesté minutě inkasovali gól z kopačky D'Agostina, který neváhal potrestat chybu milánského týmu. Inter se jakoby nemohl zmoct na odpověď a chvíli trvalo, než se dostal zpátky do svého tradičního tempa. Mezitím Siena téměř zvýšila svůj náskok. Naštěstí pro Inter, Manniniho střela prosvištěla těsně vedle Cesarovy brány.

V půlce utkání však Inter nadobro převzal kontrolu nad zápasem a podnikal mnoho nebezpečných akcií v čele s Militem. Po pár neúspěšných zakončení se Inter přece jen dočkal a Milito vstřelil jen tři minuty před poločasem vyrovnávající gól.

Ve druhé polovině se k ohrožování soupeřovy brány přidal i Mauro Zarate a bylo jen otázkou času, kdy Inter opět skóruje. Zdálo se však, že ani jeden z útočníků se nedokáže gólově prosadit a útočná snaha byla dlouho neodměněná. Devět minut před koncem se fanoušci Interu konečně dočkali. Poté co Mannini fauloval střídajícího Nagatoma, sázka na Milita se vyplatila. I když dvě poslední penalty netrefil, tentokrát mířil přesně a poslal Inter do vedení.

Fotbalové výsledky drží Inter momentálně na sedmém místě. Nebýt remízy s Cagliari, už by mohl být na aspoň na pátém.

Autor: Juraj Mička

Zdroj: FCInterMilano.com