Serie A 34.kolo – Souhrn

23/04/12 - Chievo Verona remizovalo bez branek s Udinese, domácí měli k brance blíž, Handanovič ovšem pokutový kop chytil. Parma porazila Cagliari 3:0, domácí proměnili dvě penalty, jedna byla nařízená po faulu na Jonathana. Neapol si v klidu poradila s Novarou a po brankách Cavaniho a Cannavara vyhrála 2:0. Domácí se přiblížili evropským pohárům, hosté Serii B. Catania porazila Bergamo 2:0.

V nedělní předehrávce se představil Inter na půdě Fiorentiny. Zápas skončil bez branek, Inter toho moc nepředvedl. Janov doma podlehl Sieně 1:4. Zápas byl za stavu 0:4 na 40 minut přerušen, když domácí fans požadovali, aby si tým trenéra Alberta Malesaniho svlékl dresy na znamení toho, že nejsou hodni nosit na těle znak klubu. Hráči volání fanoušků vyslyšeli. Jediný Sculli si dres nesundal, s tím, že má čisté svědomí. Malesani byl po zápase už podruhé v sezoně propuštěn, je to už osmnáctá změna.

Ceseně k záchraně nepomůže ani remíza 2:2 s Palermem, Lazio jen remizovalo s Lecce 1:1, když za hosty vyrovnával kdysi velký talent Valerij Božinov. O to více bolí jen remíza Interu z Florencie. AC Milán skončil za finanční rok 2011 ve ztrátě 67,3 milionu eur, další ztrátu si připsali hráči AC v zápase s Bolognou, když doma jen remizovali 1:1. Bod zachraňoval v poslední minutě Zlatan Ibrahimovič. Juventus rozdrtil AS Řím 4:0, Římané dohrávali v deseti, když byl ve 26. minutě vyloučen Maarten Stekelenburg. Poslední půlhodina zápasu se jen dohrávala. Juventus stále ještě v této sezóně neprohrál.

Chievo Verona - Udinese Calcio 0:0

21.04. 18:00

Parma FC - Cagliari Calcio 3:0

Branky: 24. Sebastian Giovinco, 73. Sergio Floccari (pen.), 90. Stefano Okaka (pen.)

22.04. 15:00

Branky: 79. Cristiano Del Grosso (vl.) - 17. Franco Brienza, 19. Mattia Destro, 37. Franco Brienza, 49. Luigi Giorgi

AC Cesena - Città di Palermo 2:2

Branky: 26. Mario Santana, 28. Vincenzo Rennella - 20. Nicolás Bertolo, 45. Matías Silvestre

SS Lazio - US Lecce 1:1

Branky: 82. Matuzalem - 90. Valerij Božinov

AC Milán - Bologna FC 1:1

Branky: 90. Zlatan Ibrahimović - 26. Gastón Ramírez

Juventus FC - AS Řím 4:0

22.04. 20:45

Branky: 4. Arturo Vidal, 8. Arturo Vidal, 29. Andrea Pirlo, 53. Claudio Marchisio

Ve středu hraje Inter dohrávaný zápas 33.kola s Udinese již od 15 hodin.

Ve 35.kole hostí Inter Cesenu, nic jiného než tři body za úspěch považováno nebude. Cesena nastoupila toto kolo v této sestavě: Francesco Antonioli, Gianluca Comotto, Vangelis Moras, Steve von Bergen, Maurizio Lauro (8. Luca Ceccarelli), Roberto Guana, Giuseppe Colucci, Tommaso Arrigoni, Mario Santana (74. Marco Parolo), Vincenzo Rennella (67. Vincenzo Iaquinta), Adrian Mutu.

Mezi zajímavé zápasy bude jistě patřit souboje AS Řím s Neapolí, Udinese s Laziem. Juventus zajíždí do Novary, AC Milán do Sieny.

Autor: Martin Kronus