Stramaccioni je po výhře ve Splitu spokojený

04/08/12 - Inter ve 3.předkole Evropské ligy porazil Hajduk Split 3-0 a do domácí odvety si vytvořil velmi dobré podmínky pro postup do další fáze. "Jestli jsem byl nervózní? Ne, jenom velmi koncentrovaný. Připravovali jsme se na tento zápas minutu po minutě," řekl trenér Andrea Stramaccioni, který prožil debut v evropských pohárech. "Překvapila mě reakce místních fanoušků. Představte si, že bychom my doma takto doma prohráli a fanoušci by nám tleskali..."

"Hajduk byl možná v lepší kondici než my, ale myslím, že jsme odehráli dokonalý zápas. Chlapcům jsem poděkoval. Zůstáváme ale při zemi. Je to dobrý výsledek, ale co se mi líbilo bylo to, že jsme se po celou dobu snažili hrát fotbal. Je škoda, že Silvestre ke konci zápasu chyboval, na druhou stranu Handanovič díky tomu měl aspoň dotyk s míčem. Pro Silvestreho to byl úvodní zápas..."

První gól běželi hráči oslavit za svým trenérem. Je to známka toho, že tým drží pohromadě? "Pracujeme spolu dobře, jsme ucelenou skupinou, jak na hřišti tak mimo něj. Překvapila nás návštěva našeho prezidenta. To ukazuje, že jsme všichni jednotní." Massimo Moratti viděl zápas na stadionu a na konci sešel na trávník k hráčům.

"Hajduk ukázal, že je solidním týmem. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, zvláště když je podporovali jejich fantastičtí fanoušci. Za svým týmem byli celou dobu. Zasloužili jsme si vyhrát za to, jaké šance jsme si vytvořili. S výkonem jsem spokojený. Nic jsme nevypustili a zlepšili držení míče."

"Sneijder? Mám pro něj spoustu času. V tréninku se ukazuje ve velké formě a dnes to ukázal i na hřišti. Maicon? V přípravě proti Koperu se zranil a do zápasu s Celticem trénoval individuálně. Nechtěl jsem dnes nic riskovat." Spekuluje se však spíš o tom, že pokud by ho klub chtěl prodat, tím, že by nastoupil do pohárů by se snížila jeho cena.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

262x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy