Cassano si splnil sen. Galliani ho zklamal.

26/08/12 - "Jsem nový Antonio," tak se prezentoval Cassano na tiskové konferenci uspořádané ve sportovním centru Angela Morattiho. S úsměvem, bez zakrývání pravdy, beze strachu. Do Interu přišel z konkurenčního AC Milán. Konečně si splnil sen a zahraje si za svůj milovaný tým. Interu fandil jako malý. Řekl toho hodně. V AC ho zklamal Galliani a tak o něm moc slušně nemluvil. Inter podepsal důležitého hráče. Hráče, který vzbuzuje emoce u mnoha fanoušků. Buď ho milují nebo nenávidí.

"Nejdůležitější věcí pro mě bylo, že Marco Branca a Piero Ausilio souhlasili s trenérovým přáním mě získat. Chtěl bych poděkovat prezidentovi, který je v čele tohoto klubu a hned mě vřele přivítal. Jsem šťastný, že jsem tady."

Fotogalerie nových posil Interu:

O Cassanovi se vědělo, že z AC chce odejít, protože klub se zbavil dvou největších hvězd. Do PSG prodal Thiaga Silvu a Zlatana Ibrahimoviče. "V AC to zpackali. Tím myslím, někoho, kdo je ještě výš než trenér. Pořád jenom sliboval a sliboval a nic se nedělo. Jestli myslím Gallianiho? To jsou vaše slova. Chtěl bych poděkovat každému v AC a fanouškům. Když jsem měl srdeční problémy, hodně mě podporovali. Spoluhráči také. Jemu (Gallianimu) poděkovat nepůjdu. Děkuji Silviu Berlusconimu za podporu, Barbaře Berlusconi, která na mě byla velmi milá, Tavanimu, který mi zachránil život a Tassotimu. Nikomu dalšímu. To není nevděk."

"A ještě jedna věc. Že jsem při příchodu do AC řekl, že nad AC není nic než obloha? Po obloze, nad oblohou, tam je Inter." S Morattim jsme se bavili. "Dal mi pár rad. Má mě rád už dlouho. V dobách, kdy tu byl Mancini, se o mě zajímal. Tenkrát jsem byl cvok, tak mě nekoupil. Udělal dobře, teď už jsem jiný. Už jsem se uklidnil. Prezident mě objal, to bylo milé gesto."

Cassano dále promluvil o svých zdravotních problémech. "Když se dostanete do toho stavu, vidíte svůj život úplně jinak. Teď mám život v rovnováze, jsem vděčný za maličkosti. Myslím na mého syna, ženu. Hodně jsem trpěl."

"Mé chyby? Jasně, bylo jich hodně. Asi je budu dělat pořád, ale snad ne moc často. Teď jsem měl možnost jednat s lidmi z Interu, kteří jednají na přímo. Řekli mi, jak se věci mají. Pokud jsi v pořádku, bereme tě. Pokud ne, běž jinam. Na druhé straně byl jen člověk, který mluvil jen s těmi, kteří za ním přišli. Já ne."

"Kdo na tomto transferu vydělal? Inter," tvrdí Cassano. A shodují se na tom všichni, možná jen vedení rossoneri má názor jiný. Jeho fanoušci však určitě ne. AC získalo Giampola Pazziniho a ještě muselo doplatit 7 milionu euro.

"Proč je ve mě tolik hořkosti? Tyto věci neříkám jen kvůli tomu, že mi slíbili v AC prodloužení smlouvy. Galliani se umí ze všeho vykroutit. Pořád tvrdil zítra, zítra... Dobře s ním jednají jen ti, kdo mu lezou... Nejdřív tu byly sliby, které nesplnil a pak odešli moji dva kamarádi - Thiago a Ibra. Dva hráči, kteří nejdou nahradit. Během Eura jsem byl v kontaktu s trenérem. Napsal jsem mu pár sms zpráv a on je přeposlal Gallianimu... Faktem je, že mě trenér viděl jako jednoho z nejslabších článků. Byl jsem tak pátý, šestý, sedmý útočník. Řekl mi, že mi nic neslibuje. Atmosféra nebyla dobrá, potřeboval jsem změnu."

"Teď jsem v klubu, který přestavuje svůj tým a pokusí se znovu vyhrávat. Inter získal mnoho posil a všechny jsou dobré. Jinde tomu tak není. Tady mě chtěli všichni. Jednomyslně. Wes, Zanetti, každý. Jsem tu také kvůli Nagatomovi. Těším se na naše společné vtípky. Byl mým oblíbencem už předtím. Každý mě zde pěkně uvítal. Cítím se dobře. Chci tu vyhrávat, udělám všechno proto, aby zde byli všichni šťastní. Giampolo Pazzini je můj kamarád. Je škoda, že tu není. Doufal jsem, že to tak dopadne, protože říkal, že je tu spokojený. Ale je správné, že má novou výzvu. Ptal jsem se Maicona, jak to s ním vypadá. Sám nevěděl. Byl bych ale nejšťastnější muž na světě, kdyby mohl zůstat," řekl Cassano a hned se s úsměvem obrátil na Brancu. "Doufám, že jsem neřekl něco, čeho pak budu litovat a nedostanu za to první pokutu."

"Kdy budu poprvé hrát? To je na trenérovi. Ale teď mám jen tak 50 až 60 procent kondice. Jestli můžu hrát jako hrotový hráč? Ne, nejsem Milito. Ale pokud to bude nutné, samozřejmě, že se budu snažit se přizpůsobit. Jedině snad roli zadáka bych nezvládl."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: FCInterMilano.com/Inter.it

404x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy