Sneijder přemýšlí o nabídce Galatasaray

09/01/13 - Snil o Anglii, ale jeho další štací může být překvapivě Turecko. Galatasaray jednal s Interem několik měsíců v utajení a až v těchto dnech oba kluby oficiálně přiznaly, že jednají o přestupu Wesleyho Sneijdera do Istanbulu.

Nerazzurri o před nedávnem ještě nejlepšího hráče svého týmu přestali mít zájem a protože nepřistoupil na snížení platu, snaží se ho prodat.

Informace o tom, že Inter hráče, který má smlouvu do roku 2015, pustit zadarmo nehodlá a že požaduje za přestup 10 milionu euro, jsou již nějakou dobu známé. Galatasaray chce požadavkům vyhovět a údajně nabízí částku jen o něco málo menší. Přestože jsou v ní zahrnuty i nespecifikované bonusy, vedení milánského klubu s nabídkou souhlasí.

"Včera jsem měl v Miláně s Morattim večeři, kterou jsem zorganizoval. Probrali jsme mnoho věcí, od spolupráce s mládežnickými akademiemi až po transfer Wesleyho Sneijdera," řekl prezident Galatasaray Unal Aysal. "Myslím, že jsme v tom pokročili. Hráče chceme a blížíme se k požadavkům jeho agenta. Je potřeba ale také vzít v úvahu, co si bude přát rodina Sneijdera."

Přestože se objevily spekulace, že nizozemský záložník by bral přesun do Turecka jako krok zpět v jeho kariéře, jeho manželka překvapila a na Twitter napsala: "Istanbul je nádherné místo. Byla jsem tam několikrát, miluji Turecko. Co se ale stane, nevím. Můžu jenom říct, že Wes miluje Inter stejně jako předtím."

Wesley Sneijder je nejlépe placeným hráčem klubu a v celé Serie A nebere nikdo více než on. Ročně má 6 milionu euro a Inter chce, aby prodloužil smlouvu o rok. O celkovou slíbenou částku by nepřišel, protože by byla rozložena do více let. Ročně by tedy bral 4 miliony euro. Sneijder s nabídkou nesouhlasil a není se ani čemu divit. V Realu Madrid 4 miliony bral a když přišel do Interu dostal stejný plat. Jen pár měsíců po příchodu mu klub plat zvýšil o 1 milion. Pokud by Moratti nechtěl, nedělal by to. Stejná situace přišla po triumfu v Lize mistrů v roce 2010. Na konci září, což bylo pouhých 13 měsíců od jeho příchodu do klubu, se platná smlouva měnila znovu. Holanďan dostal další milion navíc a zavázal se, že bude v klubu do roku 2015. Znovu opakuji, pokud by klub nechtěl, dělat by to nemusel. Uběhly jen dva roky a situace se obrátila. Klub ho nutí podepsat horší smlouvu nebo že ho prodá. Hráč nesouhlasí a za "odměnu" ho trenér nesmí stavět do zápasů. A to dokonce i v době, kdy se nedaří a mohl by tým výrazně posílit. Má toto logiku?

Zpět k transferu. Objevily se zprávy, že Galatasaray Sneijderovi nabízí jeho současný plat a pokud by to byla pravda, pak by v celé věci zbývala už jen jediná otázka - Chce Wesley vůbec hrát v Turecku za Galatasaray?

Pokud by k přestupu došlo, obnoví Inter jednání o příchodu Paulinha z Corinthians.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: FCInterMilano.com/Inter.it/Sky/Football Italia

264x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy