Je prodej Coutinha správnou volbou?

26/01/13 - Inter je kritizován za zamýšlený prodej Coutinha. Někteří však jeho odchod schvalují. "Myslím, že prodej Coutinga a Sneijdera, talentu a šampiona, kvůli příchodu Paulinha je přehnaný," tvrdí novinář Riccardo Trevisani. "Třeba už jen tím, že Paulinho není klasickým režisérem hry nebo aspoň hráč, kterého Inter nutně potřebuje."

Agent FIFA Nicola Guiliani hovoří podobně: "Klub sice tvrdí, že s ním počítá, ale žádné prohlášení nevydal. Je to 20letý kluk, umí driblovat a přejít přes hráče. To v jeho věku není obvyklé. Přijetí nabídky z Liverpoolu by byla velká chyba."

Opačně mluví Roberto Perrone z Corriere della Sera: "Coutinho nikdy neukázal, že je fenomenální. Z toho důvodu a podle mého názoru, je jeho prodej za 12 až 13 milionů eur pro Inter dobrý. Možná za rok vyhraje Mistrovství světa, ale právě teď je toto řešení inteligentní."

O Coutinha se přetahují Liverpool a Southampton. Slavnější klub nabízí podle posledních zpráv 10 milionů plus bonusy, Southampton pak 12 milionů. Oba kluby mají o Brazilce velký zájem a tak postupně své nabídky zvyšují. Interu se jejich přetahovaná líbí a s poslední nejvyšší částkou jsou spokojeni. Neznamená to však, že Liverpool řekl poslední slovo. Navíc sám hráč tento klub upřednostňuje. V Southamptonu má však trenéra, který ho vedl v Espanyolu. Ze všeho nejraději by však zůstal v Interu, měnit prostředí se mu nechce.

Chování Interu je i podle mě nepochopitelné. Klub vyhrál o tohoto hráče bitvu už v roce 2008. Coutinho odmítl Real Madrid a za 3,8 milionu přestoupil k nerazzurri. Ve svém mateřském klubu Vasco de Gama musel zůstat do svých 18 let na hostování. "Real Madrid byl velice blízko mému přestupu, ale já před ním raději zvolil Inter Milán, prostě tady nebylo o čem pochybovat," řekl tehdy.

Když odcházel na hostování do Espanyolu Barcelona na začátku loňského roku, chápal to jako nutnost. Za rok a půl si moc nezahrál. "Musím pravidelně hrát, do Interu se vrátím," řekl. Rozehrál se. Ve španělské lize byl velmi chválen a po návratu do Milána se čekalo, že bude konečně stabilně hrát. Uběhl půl rok, Coutinho nastoupil do 19 zápasů a nedá se říct, že zklamal. Vliv na jeho výkony mělo i zranění. Teď to vypadá, jako kdyby chtěl Inter koupit nového Coutinha a přitom tomu starému nedal ani pořádnou šanci pravidelně hrát. Navíc nový Coutinho, rozuměj Paulinho, bude stát minimálně čtyřikrát víc než ten starý a nikde není psáno, že si zvykne na Itálii a bude hrát aspoň jako jeho předchůdce.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: FCInterMilano.com/Sky/Corriere della Sera

521x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy