Zdravko Kuzmanović přichází ze Stuttgartu již nyní

31/01/13 - Zdravko Kuzmanović je jednou ze tří posil, které Inter získal na konci přestupového období. Nový záložník přichází ze Stuttgartu za částku kolem 1 milionu eur. "Nabídka Valencie byla zajímavá, ale já se chtěl vždycky vrátit do Itálie," řekl srbsko-švýcarský 25letý fotbalista. Do Interu měl přijít až v létě zadarmo, ale klub potřeboval zacelit díru v záložní řadě a tak se se Stuttgartem dohodl již nyní.

"Jsem šťastný, že mohu nosit dres Interu, v noci přijedu do Milána," říkal včera novinářům. "Měl jsem hodně nabídek, ale když jsem slyšel o Interu, žádal jsem svého agenta, ať se snaží. Pro mě je to velmi emotivní, protože Inter je skvělý klub. Je to neuvěřitelná šance a já ji chci využít," řekl Zdravko. "Se Stankovičem jsem ještě nemluvil, bohužel nebyl čas. Ale Deki je kamarád a jsem si jistý, že mi na začátku pomůže."

Stejně jako Kovačić i Kuzmanović má rodiče z bývalé Jugoslávie. Zdravko se narodil bosenským Srbům ve švýcarském Thunu. Jeho otec i děda byli také fotbalisté. Jako mladý hrál za místní kluby Dürrenast, Young Boys a FC Basilej, v kterém si v letech 2005 až 2007 zahrál švýcarskou ligu. Do té doby i tuto zemi reprezentoval ve výběru do 21 let. Pak však přišly dvě změny - rozhodl se reprezentovat Srbsko a přestoupil do Fiorentiny. Za seniorskou reprezentaci doposud odehrál 46 zápasů a vstřelil 6 branek. V Itálii vydržel dva roky a v 70 zápasech vstřelil za fialky 3 góly. V roce 2009 ho koupil za 7 milionů liber VfB Stuttgart. Za bundesligový tým má bilanci 96 startů a 17 gólů.

"Jsme skvělý tým a dokud to bude možné můžeme Juventus pronásledovat. Věřím týmu a tomuto trenérovi." Pro Stramaccioniho byl srbský reprezentant hráčem, kterého si sám na vedení vyžádal. "Je to velmi důležité vědět. Nemůžu se dočkat, až mu budu k dispozici."

"Jak bych se popsal? Jsem fyzicky silný a hodně běhám. Ve středu hřiště můžu pomoct hned, jsem v ideální kondici."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: FC Inter News/Sky Sport Italia/Wikipedia

507x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy