Javier Zanetti dohnal Pagliucu, 596. start v Serii A

11/02/13 - Javier Zanetti se znovu zapsal do historie. V žebříčku hráčů, kteří nastoupili k utkání Serie A nejvíc krát v historii dohonil brankáře Gianlucu Paglicu, který ve své bohaté kariéře strávil v Interu pět let. Oba dva nyní mají na kontě 596 startů a je jasné, že Il Capitano se jen tak nezastaví. K zápasu s Chievem se vyjádřil i Milito, Stankovič a Kuzmanovič.

Zanetti měl ze svého zápisu přirozeně radost: "Rekordy jsou lepší, když přijdou spolu s výhrou, jako dnes večer. Hráli jsme dobře, jsme šťastní," řekl televizní stanici Inter Channel. Po zranění se na trávník vrátili Dejan Stankovič a Diego Milito. "Všichni jsme rádi, že je Deki zpátky. Je pro nás kapitální. Diego je také důležitý, skutečně jsme jeho absenci cítili."

Argentinský útočník oslavil návrat vstřelenou brankou, první v roce 2013. "Jsem potěšen, že jsem zpět. Bylo to tak těžké být mimo. Důležitá výhra, teď potřebujeme v tom setrvat."

V poslední době se spekuluje o jeho možném návratu do Argentiny. "V Interu to miluji a chci tu zůstat do konce mého kontraktu do roku 2014. Ve fotbale se ale může stát všechno, záleží také na tom, co bude chtít klub."

Stankovič kvůli zranění nemohl hrát podstatně delší dobu - tři čtvrtě roku. "Noční můra je za mnou, doufám, že se dostanu do plné kondice a týmu vypomůžu. Chtěl bych poděkovat fanouškům za úžasné přivítání," řekl dojatý Dejan televizním reportérům. Naposledy si zahrál 2.května 2012. "Máme nějaké cíle a tak nesmíme polevit. Jak se změnil tým? Pořád se jedná o skvělou partu, možná teď trochu unavenou, protože máme tolik zápasů. Ale nikdy jsem je zdrcené neviděl. Přesně jak říkal kouč, nejsme mrtví a pohřbení."

"Nové posily nám přidali na kvalitě. Kovačić? Pořád o něm můžete dokola říkat, že má velký talent. Pokusím se mu pomoct, protože mi připomíná sebe, když jsem v 19 letech přišel do Lazia. Kuz je významnou posilou. Uvidíte, bude ještě lepší." řekl srbský záložník.

Kuzmanovič se přiznal, že s týmem tolik v týdnu trénovat nemohl. "Byl jsem s reprezentací, i tak to šlo dobře. Italský fotbal se mi velmi líbí, nevidím rozdíl mezi Florencií. Proti Sieně to byl těžký debut, ale dnes to byl dobré, těší mě to." Kuzmanovič přišel do Interu teprve před dvěma týdny.

"Spolupráci s Cassanem si vyloženě užívám, má skvělou techniku. Co po mě trenér vyžaduje? Chce, abych byl vždy před obránci, tak se o to snažím. Teď nás čeká zápas ve Florencii? Jsem šťastný, prožil jsem tam pár skvělých let. Libí se mi způsob Stramaccioniho práce, jak nastavil tým. Hodně mi pomáhá."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

295x
Související zápas
Neděle 10/02/13 20:45
Serie A, 24.kolo
INTER
CHIEVO
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy