Lhal West o svém věku a je o 12 let starší?

04/04/13 - Prezident klubu Partizan Bělehrad, Žarko Žečević, obvinil bývalého reprezentanta Nigérie Taribo Westa, že si ve své kariéře snížil věk o 12 let! Žečević řekl chorvatským médiím, že když v roce 2002 podepisoval smlouvu s Westem, tvrdil mu hráč, že je mu 28 let. Až později zjistil, že mu bylo 40 let.

"Protože hrál pořád dobře, nákupu jsem nelitoval. Byl jsem rád, že je v týmu," řekl prezident. Problém nastal, když se ho pokoušel prodat do chorvatského klubu Rijeky. Tamní doktoři tvrdili, že jeho zraněné koleno vypadá mnohem starší. Tehdy mu podle prezidenta bylo 44, samotný hráč tvrdil, že 32, a podle doktorů 39 let.

Taribo West, vyznavač voodoo, podle Tribunesport na to reagoval tak, že Žečević není osobou, který by takovéto věci vůbec měla říkat.

"Není to můj otec, bratr ani jiný příbuzný. Reportéři by se nejprve měli ptát, kde to sebral. První záznam v profesionální lize mám za Obanta United v roce 1990. Po celou dobu uvádím svůj pravdivý věk."

Nigerijec prošel mnoha kluby a v roce 1997 přišel i do Interu Milán, kde strávil dvě sezony. Pokud má Žečević pravdu, koupil Inter hráče v jeho 35 letech. V první sezoně s ním získal Pohár UEFA. Ve finále vyhráli nerazzurri nad Laziem 3-0 a West byl v 82.minutě vyloučen. O rok později v létě odešel do konkurenčního AC Milán.

O případu během dneška informovalo mnoho zahraničních serverů, včetně nigerijských, a nevypadá to, že by se mělo jednat o aprílový žertík.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: www.tribune.com.ng

476x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy