Zanetti má poraněnou Achillovu patu

28/04/13 - Inter prohrál další zápas, ale první co trenér Andrea Stramaccioni po zápase 34.kola Serie A v Palermu okomentoval bylo zranění Javiera Zanettiho. Argentinský kapitán se stal aktuálně 14. zraněným hráčem, který není připravený hrát soutěžní zápas. "Jedná se o zranění Achillovy paty na levé noze. Je to pro nás velká rána, tohle jsme vůbec nepotřebovali. Jeho ztráta skutečně bolí, navíc v těchto těžkých časech." Magnetická rezonance potvrdila, že šlacha je přetržená. Nerazzurri prohráli sedmý zápas z posledních deseti. Ve zbylých třech vyhráli.

"Dovolili jsme jim skórovat po naší chybě. Tvrdě jsme za to zaplatili." Ve vlastním pokutovém území přihrál soupeři Matias Silvestre. "Pár šancí jsme měli, ale nedokázali jsme je proměnit. I tak ale dali chlapci do zápasu vše. Mnozí z nich musí dávat víc než mají a pak za to takto platíme." Mladý trenér dal tradičně v závěru příležitost i hráčům z primavery. Pokud chtěl ulehčit svým hráčům z A týmu, tak vlastně musel. "Forte a Garratino? Dali do toho vše."

Jediné šance Interu měl prakticky jen Álvarez. V jedné po průniku do vápna střílel nad a v druhé po vydařené střele z vně pokutového území nastřelil síť brány. Bohužel z vrchní strany. "Pokud by se trefil, věci by se změnily," řekl Strama Jediný muž, co dokázal ohrozit branku soupeře Ricky Álvarez svoje příležitosti okomentoval: "V druhé půli jsem měl velkou šanci. Míč mi spadl na pravačku a bohužel střela šla nad. Omlouvám se za to. Mohli jsme vyrovnat a pak se pokusit o výhru."

Inter je v tabulce sedmý. Na Ligu mistrů již nemyslí a na Evropskou ligu ztrácí dva body, jak to vidí trenér? "Teď máme před sebou ještě čtyři zápasy proti týmům, které jsou v tabulce blízko nás. Přestavba týmu? Na to se ptejte ředitelů a prezidenta. Můj džob je na hřišti. Nejsem ten, kdo má mluvit o budoucnosti. My přemýšlíme jen o tom, jak se zuby nehty držet v boji až do konce."

Po zranění Zanettiho převzal kapitánskou pásku Andrea Ranocchia. "Je to pro mě čest. Je to tak nějak pravidlem, že někoho v zápase vždy ztratíme. Pupiho je nám extrémně líto. Je to lídr," řekl italský stoper. "Jsme v nebezpečné situaci . Pokud se nám do neděle nikdo neuzdraví, tak budeme mít jen osm hráčů z áčka. Potřebujeme ukázat srdce a odvahu."

"Myslel jsem, že se hned vrátí na hřiště," myslel si o zranění Zanettiho Jonathan. "Pak už to vypadalo špatně. Doufejme, že to není vážné. Je pro nás důležitý."

Álvarez dodal: "Musíme mít hlavy nahoře, stále máme čtyři zápasy před sebou. Střílel jsem z dálky? Ano, je to potřeba proti týmům, které brání v bloku."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

214x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy