Turnaj v Amsterdamu: Ajax - Inter 3:0

04/08/03 (Jindřich Bartoň, Amsterdam) - V posledním zápase Sony Amsterdam Tournament nastoupil Inter proti

domácímu Ajaxu, který musel vyhrát nejméně o tři branky, aby obhájil prvenství z let 2001 a 2002. Vyprodaná ArenA vyburcovala svěřence Ronalda Koemana (se Zdeňkem Grygerou v sestavě) k výbornému výkonu. Netradičně ve žlutém hrající Inter vsadil na precizní obranu a nebezpečné kontry. Taktika vycházela celý první poločas, ale během

sedmi minut po přestávce zařídili Pienaar a Van der Vaart Ajaxu vedení 2:0. Zaskočení Nerazzurri odpověděli jen Martinsovým břevnem, ale pak stěží odolávali rostoucímu náporu domácích. V nastaveném čase po přihrávce Van der Vaarta dokonal dílo zkázy Wamberto.

AJAX - INTER 3:0 (0:0)

Branky: 49. Pienaar, 56. Van der Vaart, 90.+4 Wamberto

Inter: Toldo, Zanetti, Emre (46. Almeyda), Van der Meyde,