Mazzarri: Kovačiče chci dávat víc dopředu

01/09/13 - Po povedeném prvním zápase doma proti Janovu čeká na nového trenéra Mazzarriho i první ligový zápas na cizím hřišti. Inter ve 2.kole Serie A cestuje do Catanie. Místní tým skončil v loňské sezoně v tabulce dokonce na lepší příčce než slavný milánský klub. "Catanie má části hry, v kterých hraje velmi dobře," hodnotí hru soupeře Mazzarri.

"Klíčové je, že oni si uvědomují, že jako tým hrají dobrý fotbal. V minulém zápase proti Fiorentině měli smůlu, zasloužili si remízu. To o jejich kvalitách a problémech, co nám na hřišti můžou způsobit, mluví jasně." Loni ale Inter v obou vzájemných duelech vyhrál. Na San Siru se radoval z výhry 2:0, v odvetě pak překvapil, když v druhém poločase otočil skóre z 0:2 na 3:2. Catania si tehdy prohrát nezasloužila.

"Kovačič? Dává se do pořádku, ale ještě ve správné formě není. Nevím, zda bude hrát celých 90 minut. Uvidíme. Možná bude lepší, když nastoupí v průběhu proti unavenějším hráčům soupeře stejně jako proti Janovu. Rady mu dávám, protože má velký talent a je mladý. Myslím, že ukazovat své kvality by měl na hřišti dál od své branky, protože tam má oproti pozici těsně před obranou větší potenciál. Jako defenzivní záložník by musel dávat míč z nohy rychleji, což by byla škoda. V budoucnu bych ho chtěl mít jako tvůrce hry nebo jako ofenzivního záložníka pro brejky, co dokáže skórovat."

"Křídelníci? Ano, pro mě jsou důležití. Myslím, že jsou vyspělejší než dříve. V posledních dvou zápasech vstřelil Nagatomo i Jonathan gól. Pokud to srovnám s obdobím před americkým turné, tak se zlepšili. Vidím, že si začali věřit a jsem zvědavý, kam až můžou ve svém růstu dojít."

"Inter musí hrát zápas od zápas. Dokud nebude na konci sezony. Není nic, co by nás drželo zpátky. Těším se, až na konci uvidím, kolik budeme mít celkem bodů. Už po polovině sezony budeme něco vědět. Nemyslím, že bude rozdíl mezi našimi zápasy doma a venku. Můj tým ale vždy sbíral body hlavně ve druhém poločase."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Internews.it

291x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy