Mazzarri: Čekal jsem lepší hru

11/11/13 -

Inter ve 12.kole porazil na svém hřišti Livorno 2-0. Zápas to však byl významný z jiných důvodů. Po půl roce se vrátil po zranění Achillovy paty Javier Zanetti a Massimo Moratti sledoval zápas možná jako prezident klubu naposledy. 15.listopadu začne platit smlouva o převodu většinového podílu novému majiteli - Ericku Thohirovi. Jak zápas viděl trenér Mazzarri?

"Při Zanettiho návratu mě napadalo spoustu věcí, ale asi je zbytečné je opakovat. Řekl jsem je v kabině. Je to světový hráč a dnes to ukázal. Hrál pouze deset minut a hned byla jeho účast na hřišti velmi vidět," řekl Walter Mazzarri.

"Prezident? Byl s námi celý den, sledoval trénink a užíval si to. Přišel dokonce i před zápasem a tradičně po zápase. Žádný rozdíl oproti normálu jsme neviděli..."

"Očekával jsem vzhledem k předchozím zápasům, že budeme hrát lépe, ale chyběla nám energie. Plusem je, že jsme soupeře nepustili do útoku a ke střelám na branku. Náš výkon se odvyjí i od toho, co nám soupeř dovolí. Moc prostoru nám nedali, byli vždycky před námi. Těžký zápas. Hráli jsme méně než dříve, kdy jsme uhráli remízu a přitom předvedli pěkný fotbal. Nezáleží, jak branka padla. Ve finální části jsme nebyli tak chytří."

"Mateo Kovačič je velmi mladý. Musí se naučit být víc pragmatický a to přijde s časem. Je to chytrý kluk. Líbí se mu, když má míč a vypadá jako, že se ani nesnaží dostat se do volných prostorů. Ricky dnes svůj den neměl. Guarin hledal prostory, protože i on má rád míč na noze. Jsou to všichni talentovaní chlapci a ještě mají na to, aby se hodně zlepšili."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

251x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy