Mazzarri hráče z ničeho neviní

20/01/14 - "Hráči předvedli dobrý výkon, nemůžu je vinit z ničeho," prohlásil po prohraném zápase v Janově trenér Interu Walter Mazzarri. Nerazzurri sice byli lepší, ale nedokázali vstřelit gól. Naopak v závěru inkasovali a z posledních 8 ligových zápasů tak vyhráli jediný. Aktuálně mají v posledních pěti zápasech stejnou výsledkovou formu jako Catania, s kterou hrají příští kolo.

"Musíme být v situacích, kdy to je doslova boj, víc ostražitější. Potřebujeme zvládat rohové kopy, z kterých lze dát branku. Také bychom měli být víc nad věcí, když jsme v šanci. Přes špatné chvíle se musíme dostat odmakanými výkony na těžkých hřištích jako je to v Janově. Je škoda, že jsme ztratily body. Musíme to zvrátit a znovu najít způsob hry, který nám dovoloval vítězit."

"Asi jsme si zasloužili víc bodů za to, jak jsme hráli. Nadále musíme věřit v naši hru a organizaci. Jednou se to zlomí a pravděpodobně začneme takovéto zápasy vyhrávat. Je to jeden z těch zápasů, kdy máte šest nebo sedm šancí a gól nedáte. To, co jsme si zasloužili, jsme nedostali."

"Je těžké odčinit chyby, které vzniknout už před brankou soupeře. Musíme se snažit být víc pozorní, když nemáme míč. Musíme se snažit zabránit protiútokům soupeře a bezstarostlivosti při standardních situacích."

"Dnes jsme hráli s Militem, Palaciem a Alvarezem. Upřímně si myslím, že s takto velkým počtem ofenzivních hráčů je těžké v Itálii hrát. Proč Kovačič a ne Guarin? Když si všimnete, oproti zápasu s Chievem došlo jen k jedné změně. Místo Kovačiče hrál Milito. Nechtěl jsem narušit rovnováhu týmu, tak jsem udělal jen malou změnu. Když se zranil Alvarez, tak tam Kovačič šel z taktických důvodů, ne kvůli hřišti," řekl Mazzarri. Zápas se hrál na velmi podmáčeném terénu a za neustálého deště.

"Janov? Ten tým znám dlouho. Bojují a nikdy se nevzdávají. Zaujali mne. Ačkoliv můj tým byl dnes tím sebevědomějším."

Ani v tomto utkání se nestalo, že by rozhodčí nepoškodil Inter. "Cofieho ruka v pokutovém území? Říkal jsem, že do konce sezony o rozhodčích mluvit nebudu. Sami si to zhodnoťte. Zranění Alvareze? Má to mít jen nakopnuté. Uvidíme."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

146x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy