Nemanja Vidič vzadu ve třech nikdy nehrál

04/07/14 -

Dnes byl na oficiální prezentaci představen nový zadák Interu Milán. Zadarmo po vypršení smlouvy přišel z Manchesteru United kapitán Nemanja Vidič.

"Proč jsem si vybral Inter? Je to jeden z největších klubů světa. Má skvělou tradici a vyhrál spoustu trofejí doma i na mezinárodní úrovni, třikrát Ligu mistrů. Kolik klubů toto dokázalo? Teď se jedná o nový projekt s novým vlastníkem a okamžitě se mi zalíbila idea být toho součástí," řekl 32letý Srb.

"Jakou roli sehrál Stankovič? Ano, mluvili jsme spolu. Ale není jediným Srbem, který oblékl tento dres. Chtěl bych v tradici srbských hráčů pokračovat. Mluvil jsem i s ostatními, co hrají jinde a říkali, že jsem si vybral dobře."

Z Premier League do Seria A. Podle některých krok zpátky. "Jak to vidím já? Do Itálie jsem mohl přijít před 12 lety, ale mým osudem bylo přijít až teď. Někteří si asi myslí, že je to krok zpět, ale já ne. Věřím, že mi italský fotbal bude vyhovovat. Klub není v ideální situaci, ale určitě se posouvá směrem dopředu. Pro mě to byl ideální doba pro změnu v mé kariéře a nová výzva pro mě samotného. Italský fotbal je jiný než anglický, ale nemyslím si, že je lehčí."

V Manchesteru United byl Vidič kapitánem a v Interu nyní skončil Zanetti. "Jestli jsem připraven být i kapitánem zde? V prvé řadě si musím zasloužit být v týmu. O volbě kapitána jinak já nerozhoduji. Po devíti letech v Manchesteru je pro mě nejdůležitější se zde dobře usadit a odvádět dobré výkony."

"Pár zápasů Interu jsem loni viděl. Všiml jsem si několika talentovaných hráčů. Nikdy jsem předtím v tříčlenné obraně nehrál, ale obránce je obránce a je jedno, jestli vzadu jsou ve třech nebo čtyřech."

"Jestli bude Inter mým posledním klubem, nevím. Nikdy nevíte, co se může stát. Přišel jsem na tři roky a doufám, že se mi zde povede dobře a budu těšit fanoušky."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

306x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy