Hodnocení: Inter se snažil tým posílit

03/02/15 -

Jak dopadl právě skončený přestupový termín? Dá se hodnotit jako jeden z nejpovedenějších v posledních 5 letech. Do obrany přišel Davide Santon, do zálohy Xherdan Shaqiri a Marcelo Brozovič, góly má za úkol dávat Lukas Podolski. Za jakých podmínek přišli a co od nich můžeme čekat?

Podolski přišel za 600 tisíc eur na hostování. Pokud by se snad Inter dostal do Ligy mistrů, vzrostla by částka na 1 milion. Inter ale nakonec nemá opci na přestup a tak se německý útočník v červnu vrátí do Arsenalu. Podolski je excelentní střelec, který ale to nejlepší má již za sebou. Na hřišti vypadá jako ztracené dítě, doteď ani pořádně nevystřelil na branku.

Do zálohy přišel z Bayernu Xherdan Shaqiri. Za půlroční hostování zaplatil Inter 2 miliony a v červnu musí hráče koupit za 13 milionů eur. Je to mladý hráč, velmi dobře hodnocen, je rychlý, kreativní a má soustu ambicí. Od příchodu Sneijdera asi nejlepší posila.

Marcelo Brozovič přišel na rok a půl dlouhé hostování za 3 miliony eura. Inter ho na konci příští sezony musí odkoupit a doplatit 5 milionů. Je to talentovaný záložník, který v národním týmu hraje vedle Rakitiče, Kovačiče či Modriče. Ve středu hřiště je jako skála, která ale umí vytvořit skvělé nahrávky.

V poslední přestupový den se po třech a půl sezony vrátil obránce Davide Santon. Když odcházel a byl ve formě, tak byl nejtalentovanějším hráčem, kterého Inter v té době měl. Pokud za Newcastle hrával pravidelně, dá se předpokládat, že horší nebude. Na druhou stranu, kdyby byl ale ještě lepší, tak by se ho anglický klub tak lehko nezbavoval.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: sempreinter/fcintermilano.com

400x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy