Hráči Interu Milán málo běhají a nezískávají míče

04/11/15 -

Vedení Serie A si vede oficiální statistiku týmů a hráčů v několika disciplínách. Samozřejmostí je, že se počítají vstřelené góly a asistence. Sčítají se i centry, měří se pohyb hráčů a kolik míčů dokázali vybojovat. A jsou to zajímavá čísla. To, že Inter dává málo gólů, víme, ale pojďme se podívat na další statistiky.

Asi nepřekvapí, že nejvíce atletický tým má Neapol. Její hráči naběhali v 11 zápasech v průměru více než 108 kilometrů. Hned v závěsu za ní je překvapivě Chievo a Bologna. Slušně naběháno mají i v týmu Lazia a Juventusu. O více než 10 kilometrů méně než Neapol, přesně 97,8 kilometru má na kontě průměrný hráč Interu, to stačí pouze na 16.příčku v této disciplíně. Jinak řečeno - každý hráč Interu Milán naběhá za zápas o více než 1 kilometr méně než hráč Neapole. To je velký rozdíl. Na druhou stranu to nemusí nutně znamenat, že je to špatně. AS Řím, který vstřelil skoro dvakrát tolik branek než Inter, je na tom ještě hůře. Dokonce tak, že v celé soutěži jsou už jen dva horší týmy. Jeho hráči průměrně odběhali 96,9 kilometru. Nejhorší je Carpi s 93,3 kilometru.

Další zajímavou statistikou jsou zákroky brankářů. Samir Handanovič chytil nebo vyrazil míč celkem 34krát, což mu stačí na 12.místo. Přirozeně nejvíc zákroků mají brankáři týmů z dolních pater tabulky, jejichž obrana příliš nefunguje. První Frosinone s 54 zákroky. Přesto ve statistice zaujme jedna věc. Rozlišují se totiž ještě rozhodující zákroky a těch má Handanovič 20, což je o 5 víc než druhý v pořadí brankář Palerma.

A na závěr hráči, kteří dokážou na soupeři získat nejvíc míčů. V této disciplíně vede Montolivo, který to v 11 zápasech dokázal hned 51krát. Druhý Castro z Chieva získal pro svůj tým balón 39krát. V první desítce je nejvíce zastoupena Neapol se třemi hráči. Co Inter? Kolik hráčů byste čekali, že bude mít v první dvacítce? Žádného. Gary Medel je až na děleném 48.místě s 19 míči, o jeden méně má Kondogbia a Melo. Guarín je skoro na konci první stovky s 15 balóny.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: FCInterMilano.com/Lega Calcio

458x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy