Ausilio: Jsem pekelně naštvaný

01/03/16 -

"Pořadí mluví za vše. Neznám mnoho jiných týmů, které by byli úspěšné a přitom ztratili za tak krátkou dobu tolik bodů," řekl Piero Ausilio v rozhovoru pro SkySport. "Pak je samozřejmé, že prohrajete s Juventusem, to je další bod, který vytváří rozdíl." Sportovní ředitel Interu nešel pro ostrá slova daleko. Na svůj tým je velmi naštvaný. Inter v novém roce jenom ztrácí a je karikaturou sebevědomého týmu z podzimu. Při současné formě může na Ligu mistrů zapomenout.

"Mancini nemluví, protože prakticky ztratil řeč. Už před zápasem měl horečku," vysvětlil absenci trenéra v rozhovorech s novináři.

"Proč prohráváme? Můžeme si za to sami. Na takovéhle úrovni nemůžete mít obránce, kteří uklouznou. Pak se to opakuje znovu a znovu. První poločas jsme hráli dobře, oba týmy měli pár střel. Ale druhá půle se mi vůbec nelíbila. Pokud Icardi dostane dobře balón, má z toho být gólová šance. Budu upřímný: Jsem pekelně naštvaný."

Byl Inter předtím příliš dobrý nebo je teď až tak špatný? "Pravda je někde uprostřed. Pro tento druh týmu, nový projekt, platí asi to, že byl chvíli až moc vepředu. Ale i když to tak vycházelo, nemůžete to bezhlavě přijmout. Musíte tvrdě makat na každý další zápas."

Od posil, které přišly, očekával jste víc? "Ano, očekával jsem, že se předvedou trochu lépe. Slyšel jsem řeči o tvůrci hry a tak podobě... Ale já říkám, nemůžeš hrát bez sebeobětování, bez koulí a charakteru. Fotbal se může hrát mnoha způsoby. Nemůžeš ale ztratit zápasy proti Carpi a Sasusolu jenom kvůli tomu, že ti chybí špílmachr. Existují situace, které jdou nad rámec technického hlediska, bez pochyby jsou mentální. Vyhodnotíme si to na konci sezony," řekl Ausilio a naznačil, že někteří hráči nezvládají zápasy hlavou. "Juventus si vytvořil nebezpečné šance jen potom, co někdo uklouzl nebo jsme mu před bránou nahráli."

Existuje problém s trenérem? "Doposud jsem mluvil jen o hráčích, o trenérovi nebyla vůbec řeč. Máme s nim projekt a jak je to v tomto případě, potřebuje čas. Tým je mladý a budoucnost Interu bude budována s ním."

Ale organizátora zálohy potřebujete. "Takový typ hráče v lednu nebyl k mání, jména nebudu jmenovat. Ostatní týmy buď nechtěli prodávat nebo za něj chtěli částku, která u nás nebyla průchozí. Raději než dělat jenom něco, jsme se rozhodli nedělat nic."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: SkySport

463x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy