Inter 3:1 Udine, hodnocení vybraných hráčů

24/04/16 - Povinné tři body zůstávají doma, ačkoli se vítězství nerodilo lehce. Teď už jen zbývá čekat na výsledky konkurentů. Podíváme se na hlavní postavy utkání na Meazze.

Handanovič: Už v osmé minutě lovil míč ze sítě, ale s dokonalým zakončením Théreaua neměl šanci nic dělat. Své kvality naplno předvedl v poslední minutě utkání, když zachránil svůj tým při střele Duvána Zapaty a se štěstím i při následné dorážce. Ostatní situace zvládl s jemu pověstným klidem.

Murillo: Talentovaný stoper neodehrál špatný zápas. Při brance Udine sice nenačasoval svůj běh optimálně, ale je potřeba říct, že takovéto zakončení se podaří útočníkovi podobných kvalit jednou za sezonu. Co ovšem určitě vytknout, je neubránění Zapaty v závěru, což mohlo znamenat, že Inter jenom remizuje. Jinak ale lze vyzdvihnout nespočet zachycených balonů soupeře.

Kondogbia: Geoffrey se zlepšuje a v jeho letech mu vlastně nic jiného nemůže prospět víc, než pravidelní herní zatížení. Potvrzuje se, že čím víc zápasů má za sebou, tím je klidnější a víc si s týmem rozumí. Jasně, stále je co zlepšovat, ale v jeho případě Inter investoval do budoucnosti, což byl správný krok.

Brožovič: Není se čemu divit, že se po něm ohlíží vícero movitých klubů. Chorvat byl opravdovým motorem zálohy: naběhal neskutečnou vzdálenost a rozdal nespočet balonů. Mohl přidat i branku, ale jeho pokus výborně zneškodnil Karnezis. Marcelo se stal nedílnou součástí mančaftu a i když má i slabší utkání, to se dá připsat jeho věku. Byla by velká škoda, kdyby ho klub nedokázal v létě udržet.

Melo: Medel má trest a tak startoval uprostřed zálohy on. Je vidět, že Garyho kvality nedosahuje, směrem dopředu nevymyslí nic a občas dostává ztrátou míče své spoluhráče do potíží. Jako náhradník je ale dobrou volbou. Nejde si nevšimnout i zklidnění jeho horké hlavy v posledních zápasech, díky čemu zbytečně neoslabuje svůj tým.

Jovetič: Dvakrát doklepával z bezprostřední blízkosti do brány, díky čemu Inter otočil skóre. Ocitl se tedy v opačné roli než v předešlých dvou kolech - tehdy akce spíš rozvíjel, než zakončoval. Je zjevné, že jeho přítomnost na hřišti rapidně zvyšuje potenci útoku.

Biabiany: Jonathan je víc atlet než fotbalista. To ale může být i výhoda, pokud toho dokáže správně využít tak, jako při druhém gólu domácích. Jakoby zapnul turbo a doběhl zdánlivě ztracený Brozovičův pas při brankové čáře, který poslal před bránu skórujícímu Jovetičovi. Střídal kvůli problémům s kolenem, dnešní lékařské vyšetření napoví víc.

Icardi: Maurito tentokrát neskóroval, což ale neznamená, že by nebyl platný. I on se snaží vytvářet akce, což je velký rozdíl oproti první půlce sezony, kdy jen čekal na dokonalý balon, který kvůli slabé kreativitě zálohy mnohokrát nedorazil. Za zmínku stojí zejména jeho akce z první půle, kdy naservíroval balon před prázdnou branku Jovetičovi. Deset minut před koncem uvolnil místo Ederovi.

Eder: Využil pas od Perišiče a v poslední sekundě utkání poprvé v černomodrém dresu poslal balon do sítě. Na bodový zisk tato branka vliv nemá, výrazně to ale Ederovi může pomoct po psychické stránce.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: FCInterMilano.com

196x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy