Conte chce z Interu odejít

22/08/20 - Conte v rozhovore po zápase zopakoval slová z posledného zápasu s Atalantou, naznačil jasný odchod. Poďakoval vedeniu za možnosť trénovať Inter a poďakoval aj fanúšikom.

Conteho problém pravdepodobne nespočíva v prestupoch, ale na mediálne útoky na Inter. Čo sa stane v Interi, sa jednoducho vždy dozvie každý. Pripomenul že potrebuje cítiť aj bezpečnosť, najmä pre rodinu. Narážal na prípad v októbri keď si v poštovej schránke našiel náboj. Samozrejme, aj o tom sa dozvedel každý a hneď na druhý deň to bolo v každých novinách. Žiaľ, všetky detaily a okolnosti ktoré videli Conteho k tomuto rozhodnutiu poznať asi nikdy nebudeme. Je to obrovská škoda, pretože z môjho pohľadu odviedol Conte excelentú prácu a vyťažil z hráčov maximum. Mali sme to dobre naštartované a spoločne by sme určite ešte veľa dokázali. My však musíme ísť ďalej, s Contem a aj bez Conteho, je to jeho rozhodnutie a ambície vedenia v budúcnosti určite ostávajú rovnaké.

V pondelok má podľa všetkých denníkov v Taliansku prebehnúť stretnutie Conteho a prezidenta. Jeho voľba je už ale viac menej jasná a stretnutie bude potrebné pravdepodobne len na určenie rozchodu (Conte sa bude musieť vzdať platu a odstúpiť sám). Nástupcom by mal byť podľa všetkého Massimiliano Allegri, ktorý podľa novinárov už len čaká na telefonát Interu aby mohol začať jeho novú prácu.

Allegri je najlepšia voľba z ponuky. Je to múdry tréner ktorý vie vyhrávať a viesť silné mužstvo. Mohli by sme sa tešiť na možný návrat Škriniara na ihrisku a svoje miesto si konečné nájde aj Eriksen. Uškodiť by to mohlo Lukakuovi a Hakimimu, ktorí v Conteho schémach excelujú. Sú to však profesiónali a dajú do toho všetko aj s Allegrim.

Čakajme teda čo sa v následujúcich dňoch stane, fandiť budeme vždy nech je tréner ktokoľvek. V prestupovom období sa opäť vylepšíme a budeme pokračovať v našej ceste. Forza Inter!

Autor: Lukáš Pekárek

69x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy