Blog MP: Inter - SSC Neapol 1:0

18/12/20 - Inter utrpel víťazstvo v súboji s priamym konkurentom v boji o popredné priečky tabuľky. Conte sa vrátil k tradičnému zloženiu základnej zostavy, bez prekvapení. V zápase využil len tri striedania, opäť prišli neskoro, to prvé v 67.minúte bolo vynútené pre zranenie Brozoviča. Do hry sa postupne dostali Sensi, Hakimi a D'Ambrosio. Po taktickej stránke to bola opatrná bitka. Duel dvoch najlepších útokov v lige priniesol paradoxne nudný zápas, o ktorého výsledku rozhodla trochu prísna, ale oprávnená penalta s následnou ešte prísnejšou červenou kartou pre kapitána SSC, Insigneho. Pokutový kop s chladnou hlavou premenil Lukaku, s 10.gólom sa tak dotiahol v tabuľke strelcov na vedúcu dvojicu.

Úvod zápasu patril Interu a po chybe obrany hostí spálil najväčšiu šancu zápasu Lautaro, ktorý z 12 metrov netrafil priestor troch žrdí a opäť tak potvrdil svoje strelecké trápenie. Potom už prebrali iniciatívu hráči Neapolu. Prvý polčas ešte pôsobil vyrovnane, hoci Inter hral viac zatiahnutý pred svojou bránou, Partneopei sa prakticky k ničomu nedostali. V druhom polčase už boli hostia o krok lepším týmom a česť Interu aj tri body zachraňoval najmä Handanovič, ktorý dva-tri krát vytiahol naozaj čarovný zákrok a tam kde už bol bezmocný, zachránila ho žrď. Osobne je pre mňa najväčším sklamaním hra Interu posledných 20 minút, teda od momentu ako sa Nerazzurri dostali do vedenia, aj početnej prevahy. Napriek priaznivému priebehu zápasu to bol ustráchaný výkon pri ktorom sme sa dostali pod tlak oslabeného súpera. Nebyť Handanoviča a dávky šťastia, mohli sme zažiť ďalšie sklamanie.

Okrem muža zápasu, brankára a kapitána Handanoviča si svoj štandard odohrali Škriniar, Barella a Lukaku. Nesklamal ani Darmian, práve po faule na neho bola odpiskaná penalta. Naopak, de Vrij, Bastoni či Brozovič zahrali pod svoje možnosti. Najväčším sklamaním bol Young, Lautaro a ako striedajúci aj Hakimi. Sensi opäť ukázal svoj prínos pre ofenzívu a zdá sa že ak bude zdravý, zo zostavy definitívne vytlačí odpísaného Eriksena.

Inter tak napriek nie veľmi presvedčivému výkonu využil zaváhania najväčších súperov v boji o titul (Juventus aj AC Miláno len remizovali). Po 12.kole Serie A sa tak strata Interu na prvé miesto tabuľky znížila na rozdiel jediného bodu, náskok pred tretím Juventusom narástol na 3b.

V nedeľu o 15:00 uvidíme Inter opäť v akcii na San Sire. Zavíta k nám nováčik, ktorý sa zatiaľ drží nad zostupovými priečkami. Zatiaľ čo Inter vyhral posledných 5 ligových stretnutí, Spezia 5x nedokázala zvíťaziť. Podceniť ju však nesmieme, o body už obrali napríklad Atalantu (0:0). Nemôžeme očakávať iné, než plný bodový zisk.V zápase budú opäť chýbať Nainggolan, Pinamonti, Sanchez. Otázny je štart Brozoviča a Vidala.