Blog MP: INTER 4:0 Benevento

01/02/21 - Inter, ako jasný favorit zápasu, tentokrát od úvodu zápasu nedal fanúšikom žiadne dôvody na obavy a dokráčal k pohodlnému víťazstvu v pomere 4:0. Conte nechal opäť odpočívať pár hráčov základnej zostavy, ako de Vrij, Vidal či Brozovič. Priestor tak dostali po dlhšej dobe Ranocchia, Gagliardini a najmä Eriksen, ktorý naposledy odohral celý zápas ešte v pohárovom zápase s Fiorentinou. No a bol to práve Eriksen, kto sa stal kľúčovou postavou celého zápasu.

Už v 7.minúte hry poslal dánsky virtuóz z priameho kopu výborný center do pokutového územia, kde si ho obranca hostí jemne tečoval do vlastnej siete.

V priebehu prvého polčasu ešte tradične zahodil obrovskú šancu Lautaro, tečovaná strela Eriksena skončila na hornej žrdi a tak Nerazzurri ešte nemali pred druhým polčasom nič isté. Hneď v 57.minúte však Lautaro Martinez konečne zlomil strelecké prekliatie, keď na gól čakal 6 zápasov v ktorých spálil veľké množstvo šancí. Tentokrát sa presadil umiestnenou strelou ľavačkou po prihrávke inak neviditeľného Gagliardiniho.

Lautaro sa v tabuľke strelcov posunul na 8.pozíciu, keď má na konte 10 ligových golov.

O 10 minút neskôr ten istý hráč úspešne napáda rozohrávku Beneventa a dostal loptu pred Lukakua, ktorý tak nemal najmenší problém skórovať.

V 78.minúte sa presadil Lukaku aj po druhý krát v zápase, tentokrát vyčaroval skvelú prihrávku na stred "šestnástky" striedajúci Alexis Sanchez.

Lukaku sa vďaka dvom gólom vrátil na druhé miesto v boji o kráľa strelcov, na konte má aktuálne 14 gólov, prvý C.Ronaldo má o jeden gól viac.

V rámci individuálnych výkonov nie je v defenzíve vlastne čo hodnotiť, lebo Benevento podalo možno svoj najhorší výkon v sezóne a tak si Handanovič mohol počas zápasu v brankovisku kľudne rozložiť lehátko.

Obrancovia aj s Ranocchiom uprostred všetko bez väčších problémov vyriešili a tak ani stredopoliari nemali veľa práce pred vlastnou bránou a mohli sa venovať hre na polovici súpera.

Neviditeľná ofenzíva súpera a zvýšené sebavedomie po krásnom priamom kope do siete milánskeho AC, to bol ten správny elixír života pre Christiana Eriksena, ktorý hral zrazu s ľahkosťou, rozdával prihrávky aj strieľal oboma nohami, ako Marek Hamšík v najlepších rokoch. Pri kúsku šťastia v tečoch protihráčov, mohol zaznamenať hneď dva góly. Bude Eriksen odteraz stabilným členom základnej zostavy a bude podávať takéto výkony pravidelne? Nie a nie. Musím len zopakovať že na poste stiahnutého záložníka, v súbojoch ako bol tento, kde je potrebné tvoriť a prekonávať "zabetónovaného" súpera je výbornou voľbou, stále však prehráva priveľa súbojov a v defenzívnej činnosti rozhodne zaostáva za Brozovičom. Je čisté šialenstvo, čakať že Eriksen dostane na ihrisku v hernom systéme Interu úplnú voľnosť a jeho nedostatky v obrane budú hasiť len spoluhráči. Tak či onak je výborné že táto už zatracovaná, zhasínajúca hviezda opäť ožíva a môže byť ešte v tejto sezóne pre Internazionale veľkým prínosom.

Útok som už spomínal a tak na záver ostávajú dve už tradične kritizované mená. Gagliardini si síce pripísal gólovú asistenciu, inak bol však jeho výkon, napriek slabému súperovi, opäť veľmi nevýrazný. Bodaj by však nikdy nezahral horšie. Jediný post na ihrisku, z ktorého ma pravidelne bolia oči, ostáva ľavý wingback. Perisic, hoci sa zdalo že by mohol pomaly získať formu, opäť pôsobil veľmi čitateľne, pomaly a v súbojoch 1 na 1 sa nedokázal presadiť.

Po suverénnom víťazstve si Inter upevnil pozíciu najlepšieho útoku Serie A. V tabuľke sa takmer nič nezmenilo, strata na prvé AC Miláno ostáva 2b. Náskok pred tretím AS Rím sú 4b.

V lige čaká na Inter najbližšie Fiorentina (5.2.), teraz nás však bude zaujímať dátum 2.2. a čas 20:45, kedy je na programe prvý zápas semifinále Copa Italia.

Juventus, ako sa zdá, hodil prehru s Interom za hlavu a od tej doby vyhral 4 zápasy po sebe so skóre 10:0. Treba ale podotknúť že v rámci pohára mal cestu "pavúkom" turnaja podstatne jednoduchšiu, než my, keď v štvrťfinále poľahky prevalcoval Spal. Od vzájomného zápasu v lige spred niečo vyše dvoch týždňov sa otáča aj pomer problémov v kádri. Zatiaľ čo "starej dáme" budú chýbať len Dybala a Israel (brankár, ktorý vôbec nechytáva), Interu okrem zraneného D’Ambrosia vypadli zo zostavy pre trest za žlté karty hneď dve veľké opory, Hakimi a Lukaku. Nahradiť by ich mali Darmian a Alexis.

Predpokladaná zostava: Handanovič - Škriniar, De Vrij, Bastoni - Darmian, Barella, Brozovič, Vidal, Young - Alexis, Lautaro.

Očakávam tentokrát náročnejší a vyrovnanejší súboj. Pozitívnym signálom je zlepšená hra týmu v obrane, pri semifinále, hranom na dva zápasy bude dnes kľúčové neinkasovať. Rozdielovým hráčom sa môže stať Lautaro Martinez, ktorý konečne skóroval, podpísal novú, výhodnejšiu zmluvu s Interom a celé to oslávil narodením dcéry.