Conte chválí proměnu Eriksena a Perišiče

15/02/21 - Antonio Conte je potěšen mentální silou, kterou Inter v důležitém zápase proti Laziu v rámci 22.kola Serie A ukázal. Jeho tým na San Siru vyhrál 3-1 a v tabulce přeskočil AC Milán a je první. V rozhovoru vysvětlil, jak se Eriksen a Perišič změnili po taktické stránce.

Inter je v druhé polovině sezony v čele tabulky Serie A poprvé od slavné sezony 2009-10. "To byl cíl, po kterém jsme dlouho šli, dosáhli jsme jej dnes po zápase proti velmi silnému týmu. Gratuluji Laziu a Simone Inzaghimu, protože jsou silní, organizovaní a se spoustou kvality," řekl Conte pro Sky Sport Italia.

"Skutečnost, že vyhráli šest po sobě jdoucích vítězství, ukazuje jejich sílu, ale zároveň to ukazuje i naši duševní sílu. Jsem šťastný za chlapce, je jasné, že to musí být pro nás odrazový můstek a ne cílová čára. Víme, že dalším zápasem je derby s Milánem. Je samozřejmě mnohem lepší, že ten zápasem hrajeme hned. Bude to fascinující duel mezi dvěma týmy, které mají velké ambice."

"Romelu a celý tým skvěle reagovali, Lautaro si vedl opravdu dobře, stejně jako Ivan Perišič a Marcelo Brozovič. Všichni se zlepšili. Někteří začali o Lukakuovi pochybovat, když se mu pár zápasů nepovedlo, asi ho to psychicky ovlivnilo, ale jsou chvíle, kdy nejste nejlepší. Dnes se vrátil, skutečný lídr, takového ho potřebujeme," řekl kouč.

"Christian Eriksen začíná chápat, co od něj chceme, a myslím, že skutečnost, že hrál minulý týden a dnes večer, ukazuje, že opravdu roste." Conte původně považoval Eriksena i Ivana Perišice za nevhodného pro oblíbenou formaci 3-5-2, ale bez dalších soutěží, kterých by se bylo třeba obávat a dostatku času na trénink, s nimi dokázal pracovat a  transformace se daří.

"Myslím, že Christian měl problémy se usadit, porozumět italskému fotbalu, který je ve srovnání s Premier League velmi obtížný a taktický," pokračoval kouč. "Myslím, že nyní udělal krok směrem k nám, začíná rozumět italsky, což je také důležitý vývoj. Chápe, co potřebujeme. Je pro nás další možností a nyní se na něj můžu bez větších obav spolehnout."

Perišič byl dnes večer překvapivě také v základu a hrál proti útočníkovi Lazia Manuelovi Lazzarimu. "Stejně jako u Eriksena jsme také potřebovali dát Perišičovi čas. Je útočícím křídlem v rozestavení 4-3-3 nebo 4-2-3-1. Pracovali jsme s ním na tréninku a teď může dělat obě činnosti, obranu a útok, mnohem lépe. Víme, že umí zaútočit, ale posun u něj nastal v defenzivní práci. Byl pryč, vrátil se k nám, my jsme si museli vystačit s tím, co jsme měli k dispozici, takže to trvalo trochu déle, ale teď sklízíme plody."

Autor: Lukáš Pekárek

268x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy