Conte chváli Ranocchiu a chemii v týmu

04/04/21 - Nejsložitější bývají zápasy po reprezentační pauze. Contemu se hráči vrátili jen pár dnů před zápasem a všechny zápase Serie A se kvůli velikonocům hráli již v sobotu. Inter i tak dokázal udolat Boloňu a podeváté za sebou vyhrát a zvýšit náskok v tabulce. Co řekl 51letý trenér televizi Sky po výhře 1-0?

"Každá výhra je důležitá a získat tři body v Boloni, na náročném místě a proti týmu, který na vás silně tlačí, je velkým krokem vpřed. Byl to pro nás velmi dlouhý den, hrát až večer po ostatních nebylo snadné. Musím chlapce pochválit, zvládli to dobře, ukázali správný přístup a ducha. Nebylo to jednoduché a nelze to brát jako samozřejmost. Toto je důležitá výhra a nyní na tom musíme ve středu stavět proti Sassuolu."

"Scudetto si musíme uhrát na hřišti. Máme před sebou ještě deset zápasů a víme, že ta cesta před námi je stále dlouhá. Serie A je obtížná a musíte se snažit dosáhnout maximum z každého utkání. Je jen na nás, abychom i nadále šli touto cestou a zaslouženě skončili první. Myslím, že si zasloužíme být kde jsme, ale zatím jsme ničeho nedosáhli."

Co by znamenalo získat Scudetto? "Přišel jsem do Interu, abych změnil příběh posledních několika let. Cílem bylo být úspěšný a vybudovat něco důvěryhodného, ​​aby byli fanoušci Interu hrdí na tento proces. Musíme se i nadále soustředit na svou práci a soustředit se na to, co máme v moci změnit."

"Lele Oriali? Mám s ním opravdu dobrý vztah. Začali jsme spolupracovat, když jsem byl hlavním trenérem Itálie."

Máte téměř celý tým hrající na vynikající úrovni, je to pro vás nejlepší druh uspokojení? "Ano absolutně. Jako příklad uvedu Ranocchiu. Nehraje moc, ale vždy je připraven, když se dostane na hřiště. Za to mu patří velký respekt, k tomu si přidejte neúnavnou tvrdou práci a zásluhu personálu, který připravuje každého hráče, jako by se chystal hrát. Každý ví, co musí dělat, a pomáhá mu být v dobré fyzické kondici. Andrea je za de Vrijem, který je pilířem naší strany, ale je si vědom důvěry, kterou do něj vkládáme. Dnes jsem si ho vybral přesně z tohoto důvodu a všichni chlapci vědí, že mám velkou víru v jejich schopnosti. Totéž platí pro Younga, který nahradil Perišiče. Bylo zde vytvořeno něco opravdu dobrého. Jsem v souladu se svými hráči a oni to vědí. Vždy přemýšlím o tom, co je pro tým nejlepší, a je mezi námi velká úroveň vzájemného respektu. Máme skvělou chemii a chceme práci dokončit. Bylo by skvělé, kdybychom v této náročné sezoně byli schopni přinést radost našim fanouškům. V loňském roce jsme se tomu přiblížili, když jsme se dostali do finále Evropské ligy, ale tentokrát se pokusíme být ještě lepší."

Autor: Lukáš Pekárek

118x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy