Conte: Jsme pod tlakem, ale zvykáme si

12/04/21 - Inter porazil ve 30.kole Serie A na San Siru Cagliari 1-0 a udržuje si 11bodový náskok před městským rivalem. Trenér Antonio Conte si radost s hráči užil na hřišti. Objal se s hráči a Hakimiho, který vymyslel gólovou přihrávku, políbil. Co po zápase Conte řekl?

Jaké byly emoce při objetí a polibku s Hakimim? "Rozběhl jsem se chlapce obejmout. Chci se s nimi podělit o radost a pochválit je za obrovské úsilí v minulém týdnu. Tým ví, že jsme se svými zaměstnanci připraveni za ně bojovat a je správné sdílet tyto emoce a projevovat náklonnost i polibkem! Opakoval jsem, že zbývá méně a méně zápasů a každá výhra má hodnotu šesti bodů. AC Milán včera zvítězil a bylo pro nás důležité udržet si náskok. Není snadné být pod neustálým tlakem, ale zvykáme si. Pro mnoho z nich to bylo poprvé a jsem opravdu spokojen s pokrokem, který chlapci dělají. Za dva roky jsme po všech stránkách tolik vyrostli."

"Musíme jen dál hrát, abychom vyhrávali, musíme pokračovat v šlapání na pedál na maximum. V této fázi si můžeme dovolit provádět jakékoli výpočty a já moc rád vyhrávám. Snažím se tuto filozofii předat chlapcům. Blížíme se k našemu cíli, ale ještě tam nejsme. Získali jsme tři obrovská vítězství a je zbytečné se tomu vyhýbat, ale ještě to nestačí."

Vypadá to, že si Inter umí vybrat své okamžiky, a to i během hry. Střídání vám poskytly podporu, přemýšlel jste o útoku se třetím útočníkem? "Někdy během zápasu hrajeme se třemi útočníky, zejména se Sanchezem, protože je to hráč, který může nastoupit a změnit ho. Dnes jsem nechal Lautara si odpočinout a nechtěl jsem v tu chvíli změnit formaci, protože jsem měl na hřišti hodně kvalitních záložníků a Hakimi šel napravo. Kdybychom nedali gól, poslal tam bych Pinamontiho, ale raději jsem zůstal u tohoto systému, protože hráči si vytvářeli spoustu příležitostí. Dobře chytal brankář Cagliari, byl skvělý."

Je stále co zlepšovat nebo jste na vrcholu? "Tento tým je stabilní, ale tak tomu bylo i v minulé sezóně. Skončili jsme na 81 bodech a dostali jsme se do finále Evropské ligy. Je ale jasné, že existují věci, které lze vylepšit, a chlapci to vědí. Začínáme však vidět správnou mentalitu a hráči si zaslouží plné uznání, protože pevně věří v práci, kterou děláme."

Proč jste změnili pozice Eriksena a Sensiho? "Christian se ze všech sil snažil dostat do správné polohy, tak jsem se rozhodl přesunout ho doleva, kde se mu dařilo. Poté jsme se posouvali dopředu jednodušeji."

Jak je na tom Vidal? "Na našem posledním tréninku měl menší potíže, tak jsme se rozhodli to neriskovat. Doufáme, že se brzy uzdraví."

Autor: Lukáš Pekárek

82x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy