Conte: Vytvořili jsme tým z žuly

01/05/21 - Bylo to těžší, než se očekávalo, Crotone bylo před utkání takřka jistým sestupujícím. Inter to zvládl, vyhrál 2-0, sám sebe posunul k vysněnému scudettu a domácím dal definitivum Serie B. "Myslím, že naše jízda prochází neustálého vývojem týmu v každé oblasti, včetně mentality, sdílení vize a intenzivního prožívání. Ti, kteří hrají nebo jsou na lavičce, vytvořili tým ze žuly," řekl spokojený trenér Antonio Conte.

Víme, že se můžeme zapsat do historie Interu, protože svrháváme devítiletou vládu někoho jiného. To nás těší a hráči si za to zaslouží gratulaci." Paradoxně předchozí vládu Juventusu započal sám Conte, který zde jako trenér působil. Zítra může Inter získat matematicky scudetto, pokud Atalanta nevyhraje na půdě Sassuola. V každém případě mu stačí získat pouze jeden bod ze čtyř kol.

"Víme, že jsme téměř v cíli a to nám umožňuje se docela uvolnit. Nemyslím si, že je správné záviset na někom jiném, máme tak velký náskok, že víme, že je to všechno naše vlastní práce, a nemusíme nikomu děkovat za výsledek. Stále je to v našich rukou."

Od 22. listopadu získali Nerazzurri 22 vítězství, čtyři remízy a pouze jednu porážku se Sampdorii Janov a získali o 10 bodů více, než měli v této fázi minulé sezóny.

"Potřebovali jsme si projít touto cestou, abychom mohli vyhrávat a byli považováni za vítěze. Je třeba se obětovat, rozvíjet kulturu a občas se něčeho vzdát, abychom dosáhli něčeho výjimečného," pokračoval Conte. "Ne každý je na to připraven. Našel jsem tu mnoho chlapců, kteří se všichni chtěli dostat na stejnou loď a společně se stát součástí historie Interu. Řekl jsem chlapcům, že pokud vyhrají, budou v historii tohoto klubu. Pokud ne, můžou zde strávit tři, sedm nebo více let a být jen jedním z mnoha. Nemusel jsem je moc přesvědčovat, už byli na palubě."

Autor: Lukáš Pekárek

136x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy