Suning prý plánuje prodat zadlužený Inter

17/08/21 - Zprávy z Itálie tvrdí, že Suning reálně riskuje ztrátu kontroly nad Interem, pokud v příštích 36 měsících nezíská 340 milionů eur, protože jeho dluhy údajně dosahují 700 milionů eur.

Včera večer měl být odvysílán díl investigativního pořadu Report televize RAI 3 o finanční krizi ve fotbale, ale noviny Il Fatto Quotidiano přinášejí několik předběžných odhalení konkrétně o situaci v Interu, který v květnu získal titul v Serii A. Upozorňují na to, že investiční fond Oaktree půjčil 275 milionů eur společnosti Great Horizon, holdingu, který vlastní 68 % Interu. Problémem je, že to nejsou jediné peníze, které si Suning půjčil, aby udržel klub nad vodou, a celkový dluh prý nyní dosahuje přibližně 700 milionů eur.

Na obzoru jsou také všechny termíny, takže půjčka od Oaktree musí být splacena do tří let s devítiprocentním ročním úrokem, což za tři roky činí 72 milionů eur. Po připočtení původní půjčky to znamená, že Suning musí během následujících 36 měsíců najít 340 milionů eur na splacení půjčky Oaktree.

Alternativou je, že holding, a tedy i klub, bude převzat podobným způsobem, jako se to stalo v případě bývalého prezidenta AC Milán Yonghong Li u vysoce úročené půjčky od společnosti Elliott Management.

To ale není vše, protože Il Fatto Quotidiano poukazuje také na dluhopisy v hodnotě 375 milionů eur, které musí být splaceny do prosince 2022, což by bylo obtížné i v nejlepších časech, ale ještě obtížnější, když klub hospodaří se ztrátou a jeho mzdové a provozní náklady jsou vyšší než příjmy.

Zpravodaj deníku Il Sole 24 Ore Carlo Festa na Twitteru tvrdí, že Suning prodává hráče, aby měl vyrovnané účetnictví a klub byl atraktivní pro kompletní převzetí. Trvá na tom, že nabídka 700 milionů eur od BC Partners, která byla v létě odmítnuta, byla odmítnuta jen proto, že si Inter myslel, že bude v nově vznikající Superlize, což byl projekt, který byl oznámen a pak se během 48 hodin zhroutil.

Festa tvrdí, že nyní by se Suning spokojil s tím, kdyby za prodej Interu dostal 600 milionů eur.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Il Fatto Quotidiano

327x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy