Fanoušek Interu Dimarco dal za svůj tým krásný gól

14/09/21 - Federico Dimarco vstřelil v nedělním utkání proti Sampdorii svůj vůbec první gól v dresu Interu - a byl to gól opravdu parádní. Právě jeho trestný kop z levé strany, který letěl rychlostí 106 km/h, dostal Nerazzurri do vedení proti Sampdorii v zápase, který nakonec skončil remízou 2:2. Rodák z Milána a celoživotní fanoušek Interu Dimarco se po zápase podělil o své pocity z tohoto výjimečného okamžiku, když hovořil s klubovými médii.

"Skórovat za tento klub byl pocit, který nedokážu vyjádřit slovy. Jsem fanoušek Interu, chodil jsem na tribuny a prošel jsem mládežnickými kategoriemi. Skórovat za Inter je okamžik, na který jsem tak dlouho čekal. Samozřejmě jsem zklamaný, že nám vítězství uniklo, protože jsme měli mnoho jasných šancí. Mohli jsme získat všechny tři body."

V sestavě nastoupil v obranné trojici. "Je to samozřejmě jiné než hrát na křídle. Ale hraji tam, kde se trenér rozhodne. Další zápas? Je samozřejmě vzrušující, že se utkáme s Realem Madrid, ale musíme se soustředit na dobrou přípravu, abychom do středečního zápasu nastoupili v co nejlepší formě."

Dimarcův gól byl prvním, který Inter v této sezoně vstřelil z přímého volného kopu. V loňském roce se Nerazzurri podařilo vstřelit dva podobné góly, oba vstřelil Christian Eriksen (jeden proti AC Milán v Coppa Italia a druhý proti Udinese v posledním záapse sezony).

Dimarcův premiérový gól v dresu Interu padl při jeho celkově devátém startu za klub a prvním vystoupení v Serii A. Znamená to, že se stal prvním italským obráncem Interu, který skóroval při svém premiérovém startu v Serii A. Dimarcův vůbec první profesionální gól padl tři roky a jeden den před zápasem se Sampdorií, v utkání Itálie U21 s Albánií U21 11. září 2018.

Před Dimarcem byl posledním italským hráčem, který za Inter v Serii A skóroval z přímého volného kopu, Mario Balotelli, který to dokázal v únoru 2009 proti Boloni.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

130x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy