Inzaghi: Není to přechodová sezona

28/11/21 - Nerazzurri byli proti Benátkám pozoruhodně spolehliví a po delší době se ujali vedení zásahem Hakana Calhanoglua zpoza šestnáctky. Po přestávce drželi soupeře pod tlakem a nakonec svůj náskok zdvojnásobili díky penaltě Lautaro Martineze v nastaveném čase.

"Máme formu, byl to náš třetí zápas v šesti dnech, ale ukázali jsme velký charakter a hráli jsme dobrý fotbal," řekl Inzaghi pro Sky Sport Italia. "Jediným negativem je, že jsme měli dát druhý gól dříve, protože Venezia je jedním z překvapení sezony a není dobré nechat to otevřené. Jsme Inter, měli jsme zápas rozhodnout dříve, ale za daných okolností jsme spokojeni."

Po odchodu Antonia Conteho, Romelua Lukakua a Achrafa Hakimiho mnozí očekávali, že se Inter bude v tomto období trápit, ale Inzaghi si už teď vede lépe než jeho předchůdce, alespoň v Evropě. "Považuji to za kompliment. Inter je mistrem Itálie, někteří říkali, že to má být přechodový rok, kdy se budeme soustředit jen na záchranu klubu, ale já jsem sem přišel a našel klub, který mě ve všem podporuje, a je v něm mnoho výjimečných kluků."

"Přivedli jsme hráče vhodné pro tento projekt. Dostali jsme se do osmifinále Ligy mistrů, což byl první cíl, a do Realu Madrid pojedeme s cílem obsadit první místo ve skupině."

Inzaghi byl dotázán, zda hráčům před sezonou řekl, že musí dokázat, že mohou vyhrávat i bez Lukakua a Hakimiho? "To nebylo potřeba. Trénuji několik skvělých hráčů, kteří jsou především skvělými kluky. Dalším je Eriksen, který byl ve druhé polovině minulé sezony fantastický a my jsme bez něj. "Je to proces růstu, přivedli jsme hráče, kteří jsou funkční pro naši představu fotbalu, a pokračujeme dál."

"Doufejme, že Matteo Darmian nemá vážné zranění, máme trochu obavy, protože cítil tahání ve svalu a požádal o stažení," řekl trenér Simone Inzaghi.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

138x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy