Proč Inter potřebuje 60 miliónů eur?

27/05/22 - Prečo musí opäť Inter predať aspoň jedného hráča za drahé peniaze?

Príde mi, že veľa z vás reálne netuší čo je naozaj za tým a v akej situácií sa Inter momentálne, kvôli našim majiteľom, nachádza.

Rozhodol som sa preto v posledných dňoch si trošku lepšie situáciu naštudovať, a asi vás sklamem, ale situácia je ešte horšia, ako sa na prvý pohľad asi zdá. Nebudem hlboko rozoberať ekonomické a finančné situácie, niesom v tom odborník, ale približne si vysvetlíme, čo sa u nás deje a aké prestupové leto nás čaká.

Není pravda, že číňania su zlí, nezáleží im na klube a chcú tu čisto len zarobiť. Suning by peniaze aj mal ale oni totižto aj keby chcú investovať, tak investovať nemôzu. Zhruba 2 roky dozadu zakázala čínska vláda investovať firmám do  zahraničných investícií, akým je napríklad šport. Údajne za dôvodom ochrany ich ekonomiky. V tom momente sa Suning musel stopnúť, a tu nastali veľké problémy, nehovoriac po príchode pandémie. V súčasnosti je Inter silne zadĺžený klub, ktorý žije len čisto z toho, čo si sám zarobí a čo dostáva od sponzorov a finančných fondov ktoré Suning priniesol. Majitelia investovať nemôžu. No a to sa samozrejme odrzkadlí aj na prestupových obdobiach.

Každý futbalový klub je v súčanosti obrovskou firmou, ktorá vlastní neskutočné peniaze a ktorá okrem hraného futbalu musí riešiť milión ďalších záležitostí. Inter ako sme už spomínali, je veľmi zadĺženým klubom, a dlhy treba predsa splácať. Situácia sa stala kritickou po príchode pandémie. Inter ako každý iný klub, prišiel o obrovské príjmy a je vlastnený majiteľmi, ktorí nemôžu investovať ani cent. Niekde sa však tie stratené peniaze potrebovali nazbierať, ak sme nechceli skrachovať. No a kde sa vo futbale dá najlepšie zarobiť, ak nie na prestupovom trhu?

Trošku vás poteším, toto leto nebude potrebný podobný finančný surplus ako minulý rok. Stále je to však tragické. Momentálne má Inter budget na prestupové obdobie v hodnote… 0€. Nevyhnutným cieľom však je byť v surpluse 60 miliónov €. Nesmie to byť ani o cent menej, čiže v podstate je náš budget - 60 miliónov €. Nie, nie je to vtip.

Realita je bohužiaľ takáto, spoľahnúť sa treba na šikovnosť nášho vedenia, ktorú dokázali aj minulý rok. Predajom hráčov z hosťovaní (Pinamonti, Agoume atď) a predajom niektorých menej potrebných z A tímu, sa určite dá niečo zarobiť a treba dúfať, že sa zvládne všetko splniť a aj niekoho nakúpiť predajom len jedného top hráča. Znie to smutne, ale je to realita. Preto pripomínam, treba si momentálne vážiť hráčov ako Dybala a Mkhitaryan.

Pre Suning to nevyzerá do budúcna vôbec ružovo, je to firma ktorá u nás už len nejak prežíva a ak sa nezmenia zákony z Číny, čo je veľmi málo pravdepodobné, čoskoro budú musieť nevyhnutne nájsť riešenie ako sa Interu zbaviť a neprerobiť pritom obrovské peniaze.

Autor: Matteo Ciammaichella

221x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy