Hodnocení: Inter-Lyon 2:2

03/08/22 - V sobotu večer sme na štadióne v Cesene mohli vôbec po prvý krát vidieť takmer kompletnú základnú jedenástku. Z tradičných opôr chýbali akurát Handanovič v bráne, Škriniar v obrane a Gosens na ľavom krídle. Nahradili ich Onana, D'Ambrosio a Dimarco. Osobne sa mi tak splnilo malé prianie, vidieť Dimarca skôr na pozícii ľavého wingbacka, než na poste ľavého stopéra.

Priebeh bol pre prípravu tradičný, Inter mal pomalší rozbeh ale postupne prebral iniciatívu, no pokiaľ Lukaku nedal gól z dvoch hlavičiek v sľubnej pozícii a Dimarco v čistej šanci mieril vedľa, hostia boli efektívnejší.

Po pol hodine hry skóroval Lacazette po výbornom centri na hranicu malého vápna. Útočníka si nechali zbehnúť za svoj chrbát de Vrij s Bastonim. Onana bol bez šance.

Do prestávky mohlo byt aj 0:2 no Onana si dobre postavil žrde brány. Opäť zakončoval hráč z ľavej strany, mám pocit že Bastoni ešte nemal potrebnú kondíciu a nestíhal.

Čo Lyonu nevyšlo v závere prvého polčasu, podarilo sa na začiatku toho druhého. Opäť akcia cez ľavú stranu obrany Interu, opäť zakončenie do žrde no tentokrát nepokryl Cherkiho pri dorážke de Vrij a Francúz poslal loptu do siete.

Dôležité však bolo že odpoveď Interu prišla okamžite. Po peknej kombinácii poslal kolmicou Hakan do veľkej šance Lautara, jeho zakončenie brankár vyrazil k Dimarcovi, ten poslal ďalší presný center na hlavu Lukakuovi a Belgičan sa tentokrát nemýlil.

V 59.minúte prišiel ďalší vynikajúci center Dimarca, tentokrát našiel presne hlavu Lautara no ten podobne ako Lukaku v prvom polčase, mieril priamo do brankára.

V 65.minúte vyšiel zverencom trénera Inzaghiho dokonalý protiútok. Útočnú aktivitu Lyonu prerušil Škriniar, loptu potiahol Dumfries, preniesol ťažisko hry na druhu stranu, Lautaro pas elegantne prebral, obtočil sa okolo súpera a krásnou prihrávkou vonkajškom kopačky poslal do šance Barellu, ktorý celú akciu zakončil jemným oblúčikom ponad bezmocného brankára.

Keď v 78.minúte zázračne Onana vyškrabal gólovú hlavičku spod brvna, súperi sa rozišli zmierlivou remízou, hoci v zápase si nič nedarovali, o čom svedčí až 5 žltých kariet, všetky v prvom polčase.

Zaujímavosti v striedaniach. Na trávnik sa po ľahkom zranení vrátil Robin Gosens no a najmä Milan Škriniar. Najhorúcejší artikel Interu na prestupovom trhu si pri príchode na ihrisko vyslúžil veľké ovácie a v hľadisko bolo aj niekoľko podporných transparentov pre jeho zotrvanie na San Sire. Matteo Darmian opäť naskočil na pozíciu stopéra. No a Correa s Džekom dokázali byť opäť neviditeľný...

Posledný priateľský zápas pred štartom ligy odohrá Inter opäť v tradičnom čase. V sobotu 6.8. od 20:30, tentokrát na štadióne v Pescare. Súperom bude španielsky Villarreal. Žltá ponorka zakončila sezónu na 7.priečke La Ligy a v príprave doposiaľ zaznamenala 4 víťazstva a dve remízy. Inter sa po troch zápasoch bez výhry bude chcieť dobre naladiť na nový ročník a očakávam že Inzaghi pošle od úvodu na trávnik to najlepšie.

Autor: Michal Petrenka

Zdroj: michal_petrenka_sport