Proč prodává Inter talentovaného Casadeie?

16/08/22 - S blížícím se začátkem letního přestupového období se rychle ukazovalo, že Nerazzurri budou potřebovat získat značné finanční prostředky, aby vyrovnali své finanční ztráty. To se stalo i v loňském roce a klub v rámci velkých transakcí zpeněžil Achrafa Hakimiho a Romelua Lukakua.

Inter to ale letos opakovat nechtěl. Milánský klub se chtěl vyhnout ztrátě hráčů prvního týmu, aby trenér Simone Inzaghi měl před dalším útokem na titul co nejsilnější kádr.

Vypadalo to, že někteří hráči odejdou, jako například cíl Paris Saint-Germain Milan Škriniar nebo tolik ceněný Denzel Dumfries, ale nakonec k prodeji žádného klíčového hráče nedošlo. Simone Inzaghi nedávno v podstatě vyloučil jakékoliv odchody z prvního týmu, když prohlásil, že "přestupový trh je uzavřen".

To znamenalo, že Inter musel finanční ztráty nějaký způsobem zalepit. Nucený odchod hráčů jako je Alexis Sanches a Arturo Vidal odlehčil mzdovému rozpočtu, ale ani za jednoho z nich nepřipluly do pokladny klubu žádné peníze. Interu tak nezbývalo nic jiného, než se zaměřit na své mladé talenty a pokusit se tento problém jimi vyřešit.

Dvacetiletý Sebastiano Esposito byl poslán na hostování do Royal Anderlecht s opcí na koupi za 10 milionů eur a třiadvacetiletý Andrea Pinamonti se připojil k Sassuolu na hostování s klauzulí o povinnosti koupit za 20 milionů eur, ale ani to nestačilo. Proto milánský klub souhlasil s prodejem Casadeie do Chelsea za 15 milionů eur plus 5 milionů eur jako doplatek. Odchod talentovaného devatenáctiletého hráče umožňuje klubu proplout neklidnými finančními vodami a zároveň si udržet hráče prvního týmu.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

296x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy