Inzaghi: O zápase musíme hodně přemýšlet

20/09/22 - Nerazzurri se brzy ujali vedení díky šikovnému trestnému kopu Nicolo Barelly, ale v Dacia Areně v Udine se vše rychle zvrtlo. Vlastní gól Milana Škriniara ve 22. minutě znamenal vyrovnání domácích a pozdější góly Jaka Bijola a Tolgaye Arslana zajistily Udinese výhru, která mu pomohla k pěti vítězstvím v řadě.

V rozhovoru pro Sky Sports Italia trenér Interu Inzaghi nejprve vysvětlil, proč už po 30 minutách hry vystřídal Alessandra Bastoniho a Henrikha Mkhitaryana. "Protože dostali karty, Udinese vyhrálo všechny odvrácené míče a souboje a my jsme byli v problémech. Chtěl jsem způsobit určitý otřes. Dva z hráčů to odnesli kvůli žlutým kartám, ale měli za to zaplatit všichni. Udinese začalo lépe a zasloužilo si vyhrát, my musíme o této nepříjemné porážce přemýšlet."

Dotkl se i problémů týmu s udržením konzistence. "Je pravda, že nemůžeme najít konzistenci. Měli jsme dvě výhry za sebou, teď jsme potřetí za sebou venkovní zápas v lize prohráli a to jsme šli do vedení. Tohle je pro nás těžké. Hlavním viníkem jsem já, protože jsem trenér, ale bude to důvod k analýze. Věděli jsme, co Udinese dokáže, a museli jsme pro to udělat víc."

Italský trenér zkoumal problémy Nerazzurri v defenzivě a nedostatečnou organizaci. "V posledních třech venkovních zápasech jsme inkasovali devět gólů, loni jsme je inkasovali za celou polovinu soutěže. Jsou to individuální a kolektivní chyby, musíme být odhodlanější, protože odvrácené míče proti těmto týmům se musí získávat. A když pak máme štěstí, že jdeme po čtyřech minutách do vedení, takhle se hrát nedá. I ve druhém poločase když to bylo jen 1:1, jsme začali lépe, ale darovali jsme jim devět rohů. Je normální, že z devátého inkasujete gól, musíme si to dost zanalyzovat, protože tahle porážka bolí."

Inzaghi se rozpovídal o tom, jestli stále cítí důvěru ze šatny a jestli jsou tu nějaké přetrvávající následky z minulé sezony. "Dozvuky ne, měli jsme velmi velmi pozitivní sezonu, se dvěma trofejemi a Scudettem, o které jsme bojovali až do posledního zápasu. Je normální, že když jste Inter a prohrajete tři zápasy ze sedmi, hodně přemýšlíte.

"Dnešní výkon nás nechává v rozpacích, s ohledem na to, že jsem za něj zodpovědný především já, musím dělat víc a lépe." Reagoval tak na domněnku, že záložníci Interu nevykonávají dostatečně defenzivní práci, což by mohlo přispívat k problémům vzadu. "Je tam souběh chyb. Zastavit se teď a dívat se na záložníky je zjednodušující, když inkasujete góly, je to chyba celého týmu. Jsou tam individuální i kolektivní chyby, za stavu 1:1 jsme inkasovali z penalty, která byla naší chybou, za stavu 3:1 jsme netrefili branku. Jsme Inter a tohle si nemůžeme dovolit."

Na závěr Inzaghi promluvil o svých očekáváních proti Římu a Barceloně po mezinárodní přestávce. "Několik jistot. Doufáme, že nebudou problémy se všemi hráči, kteří jsou venku s národním týmem, zůstaneme a budeme pracovat se čtyřmi hráči do pole plus dvěma brankáři a mnoha kluky z Primavery. Počkáme na ty, kteří budou mimo, abychom se zamysleli nad tím, co se nepovedlo."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

115x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy