Zhodnocení: Inter-AS Řím 1:2

04/10/22 - Inzaghi napokon mohol v zápase počítať s uzdraveným Calhanogluom. Vedľa neho dostal po prvý krát príležitosť Asllani. Stred obrany mal na starosti Acerbi.

Inter začal lepšie a do vedenia sa dostal už po desiatich minútach hry keď sa Lautarovi podarilo prestrčiť v páde loptu na Džeka a ten strelil svoj stý gól v Serie A. Lenže VAR bol pozorný, správne odhalil ofsajd a gól neplatil.

Neskôr sa nebezpečne zastreľoval Hakan, jeho ďalekonosná strela tesne minula cieľ.

Po pol hodine hry však už šiel Inter zaslúžene do vedenia keď Barella nádhernou kolmicou za obranu našiel rozbehnutého Dimarca a ten po góle v azúrovom drese skóroval aj za klubové farby - 1:0.

Inter však od začiatku sprevádza istý neduh a to výpadok z tempa v určitej fáze zápasu, najmä na konci polčasov. Aj v 8.kole Serie A sa z vedenia tešili len 9 minút.

Celé to začala ťažká prihrávka Hakana na Barellu. Talianskemu záložníkovi lopta pri spracovaní mierne odskočila, čo využil už rozbehnutý Spinazzola. Rímsky rýchlik využil voľný priestor na dobrý center na vzdialenejšiu žrď. Tu prichádza druhá chyba Inzaghiho zverencov, keď si zle rozdelili hráčov. Škriniar vystúpil proti centrujúcemu hráčovi, v poriadku. Acerbi pokrýval Zaniola, v poriadku. Zhruba na hranicu penalty si nabiehal Pellegrini, spolu s ním sa vrátil do obrany Hakan. Lopta však šla až na ľavú stranu obrany. Keďže Interisti stratili loptu v rozbiehajúcom sa útoku, Dimarco ako ľavý wingback bol v tej chvíli ďaleko na útočnej polovici. Bastoni síce reagoval včas a stihol sa vrátiť pred svoju bránu, nanešťastie však úplne odignoroval Dybalu za svojím chrbtom a sťahoval sa na stred k Hakanovi. No a "La Joya", nikým neatakovaný, predviedol svoje kvality pri zakončení, na ktoré si síce Handanovič siahol ale vyraziť loptu nad bránu už nestačil - 1:1.

V tejto chvíli sme si mohli spomenúť na Alexisa Sancheza a jeho obštrukcie pri rozviazaní zmluvy, ktoré znamenali že Dybala napokon neskončil v drese Interu...

Do druhého polčasu vstúpili domáci opäť aktívnejšie. Po útočnej snahe Škriniara pálil Lautaro v dobrej pozícii na hranici šestnástky vysoko nad. Najbližšie ku gólu bol Calhanoglu, jeho nechytateľný priamy kop však zastavila konštrukcia brány. Svoje šťastie skúšal aj Asllani, jeho "obaľovačka" len o centimetre minula pravú žrď brány.

Ako to už vo futbale chodí, nedáš, dostaneš. V 75.minúte zahrávali hostia priamy kop z hĺbky poľa, Interu ofsajdová pasca sklapla "na prázdno" a Škriniar tak už nestíhal zachytiť pohyb zakončujúceho Smallinga - 1:2.

Namiesto toho aby Inter pretavil svoju prevahu do víťazného gólu, tak musel opäť v závere "chytať zajaca za chvost". Napokon z toho nebol ani bod, pretože s výnimkou jednej akcie Bellanovu, ktorý sa dokázal rýchlostne presadiť na pravom krídle, striedajúci hráči nepriniesli Interu vôbec nič.

Čo sa individuálnych výkonov týka, najlepší a najaktívnejší boli Hakan (7,4) s Barellom (7,3) v strede poľa. Napriek pozičnej chybe pri vyrovnávajúcom góle podal zlepšený výkon aj Bastoni (7,1). Asllani dostal známku len 6,7. Áno, v porovnaní s Brozovičom si oveľa ťažšie hľadal voľné priestory a bol teda výrazne menej pri lopte, než sme zvyknutý u chorvátskeho špílmachra. Napriek tomu ale podal sľubný výkon bez výraznejšej chyby, s jedným menším zaváhaním, jednou nevydarenou strelou, druhou strelou kde ku gólu chýbal iba kúsok a niekoľko pekných prenesení ťažiska hry. Na 22-ročného chlapca ktorý ešte pred rokom hral v Empoli, nie zlé.

Naopak, kto si jednoznačne kritiku zaslúži sú veteráni Džeko a Acerbi. Obaja prehrali množstvo súbojov, predviedli nepresné prihrávky a boli by najhoršími na ihrisku, tu ich však ešte dokázal prekonať Denzel Dumfries. "Blúdny Holanďan" opäť sklamal, hoci rýchlosťou by mal patriť k jedným z mála hráčov, ktorý mohli stačiť Spinazzolovi. V ofenzíve neukázal prakticky nič a vyslúžil si známku 6,1.

Trend teda pokračuje. Lazio, AC Miláno, Bayern Mníchov a teraz AS Rím... Všetky väčšie zápasy Nerazzurri prehrali a v utorok pricestuje na San Siro FC Barcelona. Je len málo dôvod na optimizmus.

Teraz je už však zbytočné polemizovať, akú silu mohol mať dnešný Inter ak by vľavo stále behal Perisic v životnej forme, vpravo by hral najlepší wingback na Európskych trávnikoch Hakimi a Lukaku by nikdy neodišiel pochovať svoju formu aj zdravie do Chelsea. Pozitívom duelu s Vlkmi z Ríma je určite zlepšená hra. Na rozdiel od predošlých prehier, táto celkom nezodpovedá priebehu zápasu. Ďalšie drobné plus sú cenné minúty na ihrisku pre Asllaniho, Bellanovu a celkom aktívne 3-minúty predviedol aj 17-ročný Valentin Carboni. V kádri, ktorý posledné roky dopláca na (ne)formu veteránov za zenitom sú tieto mladé tváre vítaným oživením.

Nuž, prvá strata ligových bodov na San Sire, 9.priečka, skóre 14:13 a pred nami jeden z kľúčových zápasov Ligy Majstrov. Pazza Inter, amala.

Autor: Michal Petrenka

Zdroj: michal_petrenka_sport