Inter zvýšil příjmy a je na dobré cestě

31/10/22 - Nedávno zveřejněné finanční výkazy Interu vypadají pozitivně a ukazují snížení ztráty o přibližně 140 milionů eur a zvýšení příjmů o přibližně 75 milionů eur oproti loňskému roku. Tým sice přišel o Scudetto, když o dva body podlehl meziměstskému rivalovi z Milána, ale vyhrál italský pohár, když ve finále porazil Juventus.

Zhangův projev k akcionářům objasnil cíle Suningu pro klub, jeho finanční situaci a plán do budoucna. Zhang potvrdil, že Inter není na prodej, protože příjmy klubu rostou.

1 - Oživení po COVID

Klíčovou částí Zhangova projevu byly jeho odkazy na nedávno zveřejněné finanční výkazy, které potvrdily růst příjmů a snížení ztrát. Pandemie COVID významně ovlivnila ekonomickou situaci fotbalových klubů po celém světě a ty stále pociťují její důsledky, čehož se dnes Zhang dotkl.

Ve svém projevu zdůraznil, že loňský rok "byl první sezónou, v níž se objevily známky oživení po narušení způsobeném pandemií COVID", což je pro klub pozitivní krok. Suning nyní hledá minoritního partnera a hledá také nového hlavního sponzora dresů.

2 - Od fotbalu ke kultuře

Z Zhangova projevu také jasně vyplynulo, že Suning vnímá Inter nejen jako fotbalový klub, ale také jako značku. Dívají se na širší souvislosti a neustále hledají možnosti expanze, což prezident Nerazzurri komentoval, když hovořil o "vývoji Interu od fotbalové ikony ke kulturní ikoně".

Prezident Interu hovořil o partnerství s módními a designovými značkami, o změně klubového loga a o tom, že tato práce "je klíčovou pákou, jejímž prostřednictvím lze zvýšit příjmy".

3 - Dlouhodobý závazek

Na závěr svého projevu se Zhang vyjádřil ke zvěstem, které se týkají budoucnosti Interu a jeho možného prodeje. Jasně řekl, že Inter není na prodej, a zdůraznil, že "závazek Suningu je dlouhodobý", a prohlásil, že "budoucnost klubu nebyla nikdy zpochybněna".

Inter v současné době hledá nového minoritního partnera, ale zdá se, že se prozatím nechystá klub prodat, což by mu po několika finančně obtížných letech dodalo určitou stabilitu.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

127x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy