Inzaghi: Promarnili jsme šance, jsme zbrklí

24/01/23 - "Věděli jsme, že přijdou potíže, je to důležitá porážka, která zpomaluje náš posun. Samozřejmě to nebyl náš nejlepší večer, ale když jsme šli do deseti mužů, bylo to ještě těžší," řekl Inzaghi pro Sky Sport Italia po šokující porážce od Empoli.

"Ve druhém poločase se zdálo, že si udržujeme dobrou výkonnost a jsme nebezpeční z protiútoků. Šance na vyrovnání jsme promarnili, protože jsme byli příliš zbrklí a příliš horliví ve snaze vyrovnat."

Vzhledem k tomu, že Škriniar nosil kapitánskou pásku i poté, co potvrdil, že nepodepíše novou smlouvu, bylo vyloučení vnímáno jako možná poslední rána pro jeho působení v klubu. "Ještě jsem neviděl ty fauly. Dvě žluté karty v úvodních 35 minutách jsem u domácího týmu ještě neviděl. Škriniar trénuje naplno, je klidný, vím, že jednání o smlouvě se momentálně zadrhla, ale klub na něm i na dalších hráčích, kterým končí smlouvy, pracuje."

Ještě před červenou kartou mělo Empoli více míč a mělo větší šance, a tak byl Inzaghi dotázán, zda to se slavení minulý týden jeho tým nepřehnal. "Oslavy byly velmi zdrženlivé, rychle jsme se vrátili domů a věděli jsme, že nám Empoli bude dělat problémy. Nezačali jsme nejlépe, ale kdybychom zůstali v jedenácti proti jedenácti, bylo by to jiné. Při trefení břevna jsme měli smůlu."

Inzaghi byl dotázán, zda po Škriniarově červené kartě neuvažoval o přechodu na čtyři vzadu. "Ne, dal jsem přednost udržení rovnováhy, což se nám dařilo až do toho náběhu do protiútoku, kdy se dopředu tlačil Alessandro Bastoni. Je škoda, že jsme inkasovali gól, kterému jsme se mohli vyhnout."

Inter tak ztrácí na třetí Neapol 13 bodů a má stejný počet bodů jako třetí Řím, takže je to konec snů o Scudettu? "První polovinu sezony končíme s 37 body a mnoha výčitkami. Je pravda, že 13 bodů je hodně, je jasné, že Neapol má v tuto chvíli sólo jízdu a my se musíme poprat se všemi ostatními."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Sky Sport Italia

57x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy