Poslední rozloučení s Bobem?

03/06/04 - Fanoušci Interu, vychutnávejte si pocit, že za váš oblíbený klub hraje Christian Vieri. Za pár dní to nemusí být pravda. Superstřelec totiž zřejmě brzy klub opustí. O nejlepšího střelce týmu přestává mít vedení Interu zájem. Podle exkluzivních zpráv opustí Vieri tým z disciplinárních důvodů.

Spekulace o jeho prodeji sílí, nejčastěji se hovoří o Juventusu. Sám Bobo tvrdí, že dokud ho budou v Interu chtít, rád zůstane. Juve za něj nabízí Marca Di Vaia, brankáře Fabiana Cariniho a 5 miliónů liber. Místo pěněz by prý Inter raději chtěl ještě Enza Marescu. "O Vieriho se zajímá spousta klubů nejenom Juventus," řekl majitel Moratti. "Momentálně je ale s reprezentací a připravuje se na ME. Neměl by být rušen. Jestli ho prodáme? Prezident Facchetti ví víc než já. Hledáme způsob, jak jej začleněnit do systému hry týmu."

Co se stalo, že se stal nepohodlným? Pět v Interu, pětkrát jeho nejlepším střelcem a ani to nestačí? Problémy nastaly až s novým koučem. Hector Cúper si nedovolil Vieriho nedat do základní sestavy. Výjimky dělal jen když si náladový bomber, potřeboval viditelně odpočinout z náročného programu. Zaccheroni se s ním ale nepáře. Nezdá-li se mu jeho forma, klidně ho posadí na lavičku náhradníků třeba i třikrát po sobě. To Vieri ale nese těžce. V zápase Inter - Bologna odmítl dělat náhradníka a raději trénoval. Zac ho k zápasu vůbec nenominoval. I tak Inter vyhrál 4:2. V následujícím zápase proti Laziu si Bobo zahrál 56 minut a proti Lecce střídal na posledních sedm minut. Po zápase tehdy prohlásil: "Lepší něco než nic." V předposledním kole odehrál proti Parmě skoro celé utkání. Kvůli žlutým kartám pak nehrál v záverečném kole v Empoli.

A góly? Možná poslední v červnomodrém dresu vstřelil ve 28.kole Juventusu. Paradoxně klubu, který o něj jeví asi největší zájem. Na konci první půle zvyšoval z penalty na 2-1, nerazzurri nakonec porazili Juve i v druhém zápase v lize. Přesto celá sezóna byla nevydařená. Nevedlo se ani jemu ani celému týmu, který byl nakonec spokojen se čtvrtým místem. I tak byl ale na konci sezóny znovu nejlepším střelcem. Velkou konkurenci měl v Adrianovi. Kdyby mladá brazilská star nepřišla až v zimní pauze, zřejmě by Vieriho překonala. V 16 zápasech stihla nastřílet 9 branek. Na podzim za Parmu 8 a kdyby ho nezabrzdilo vážné zranění, mohlo jich být mnohem více. Se 17 trefami mu patří v tabulce nejlepších střelců 5.příčka. Vieri odehrál v Serii A 22 zápasů. Na jeden gól potřeboval v průměru 127 minut. Adrianovi jen o pět minut více.

Myslím si, že se Zaccheroni snaží vyčistit atmosféru v týmu. Největším problémem je pro něj přirozeně Vieri. Jeho problémy s fanoušky, lépe řečeno problémy fanoušků s ním jsou všeobecně známé. Některým z ních se nelíbí někdy neohrabaný způsob hry a špatná technika. Hvězda se odmítá podřizovat a pravidelně se vyhýbá kontaktům s novináři. Velmi často se stává, že když vstřelí branku, vůbec se neraduje. "Nemám potřebu projevovat radost jako jiní," říká sám Bobo. Jeho kritici tvrdí, že Vieri je dost náladový a jakou má formu a náladu poznáte podle jeho radosti po vstřelené brance. Zvedne-li aspoň ruce a na chvíli se usměje, je v pohodě.

Inter byl za těch pět let nejvýraznější osobností v Interu a nezaslouží si, aby byl z Interu doslova vyhozen. Moratti by rozhodně neměl posilovat konkurenci a už vůbec ne Juventus Turín. To by si cestu za vysněným scudettem vyloženě zazdil.

Autor: Lukáš Pekárek