Edgar Davids chce vrátit Inter na vrchol

28/07/04 - Edgar Davids se minulý týden zapojil do přípravy svého nového týmu. Trenér Mancini ho k žádnému přátelskému zápasu zatím přirozeně nepovolal. Poprvé by si Davids mohl za nerazzurri zahrát v neděli proti Boltonu Wanderers. Davids strávil svá nejlepší léta v Juventusu, letos v lednu odešel na hostování do Bracelony. Španělský velkoklub probudil ze spánku a dotáhl to s ním až na druhou příčku.

Nizozemský pitbul, který si užíval dovolené po bronzovém Mistrovství Evropy, prohlásil, že o něj měl zájem i AC Milán a jeho bývalý klub Juventus. On však dal přednost Interu. "Vybral jsem si tento tým, protože docela dlouho nic nevyhrál. Cítím se tu skoro jak v Barceloně, Katalánsko proti celému Španělsku. Nejprve jsem jednal samozřejmě s Barcou, ale slyšel jsem od ní věci, které jsem slyšet nechtěl, konkrétně od jejího víceprezidenta, tak přišel na řadu Inter. Chci mu pomoci vrátit se na vrchol v Itálii, to mě fascinuje. Nabízím zkušenosti a taktickou vyspělost. Peníze roli nehráli, mezi oběma nabídkami byl jen malý rozdíl."

Co by Davids raději vyhrál? "Osobně bych dal přednost Lize mistrů, ale scudetto by nebylo k zahození... Máme spoustu kvalitních hráčů a je důležité, abychom se sehráli jako tým, pomáhali si navzájem a dokázali improvizovat."

"Doufám, že si Adriano z Copy America přiveze i jeho současnou formu a sebevědomí. Jestli mohou hrát spolu v útokus Vierim? Vím jen, že Vieri dokázal, že jedním z nejsilnějších střelců na světě a Adriano si v současnosti také nevede špatně. Kde budu hrát? To záleží na kouči. Nejraději bych hrál ve středu zálohy, ale i levé křídlo by nebylo špatné."

Autor: Lukáš Pekárek

456x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy