Stankovič: Stále je čas na zlepšení

20/09/04 -

17/10/04 - Další zápas Ligy mistrů odehrají nerazzurri dnes od 20:45 v rámci 3.kola základních skupin. Po dvou vyhrách nad Brémami a v Bruselu s Anderlechtem se utkají na stadiónu Mestalla s Valencií. Jejich soupeř narozdíl od nich již pár bodů ztratil a spolu s Werderem Brémy ztrácejí na první místo tři body. Pokud by i uspěli i na potřetí a vyhráli, měli by již téměř jistý postup do osmifinále.

Zápasy Interu

Vzájemné zápasy

Inter má se španělským klubem bohaté zkušenosti hlavně z poslední doby. S Valencií se utká již potřetí v evropských pohárech za poslední čtyři roky. V obou předešlých soubojích šťastně uspěl. V březnu 2002 nejprve doma remizoval 1:1 a v přetěžké odvetě pak uhájili brzké vedení 1:0. Ve 3.minutě dal tehdy gól Ventola a následovala urputná defenziva.

O rok později se oba soupeři utkali ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Inter vyhrál na San Siru gólem Vieriho 1:0 a v odvetě sice prohrál ale postupovým výsledkem 1:2. I tentokrát se černomodří ujali velmi brzy vedení. Bobo se radoval z gólu v 5.minutě. Za 45 minut byl stav otočený a domácím chyběl k postupu jediný gól. Spoustu velkých šancí tehdy pochytal Franceco Toldo, hrdina zápasu. Valencia má co oplácet... Inter vyřadila jen v sezóně 1961/62 ve čtvrtfinále Poháru UEFA.

V dosavadním ročníku Ligy mistrů na sebe poutá nejvíce pozornosti Adriano. Pokud započítáme i předkolo s Basilejí, vstřelil ve čtyřech zápasech šest branek. V káždém zápase se přitom trefil minimálně jednou. Trenér Mancini spoléhá hlavně na jeho góly. Zranění vyřadilo ze hry Martinse, Kilyho Gonzalese a Gamarru. V nedělním ligovém zápase zaskočil v bráně za Tolda 37-letý Fontana a tak bude velmi zajimavé sledovat, koho kouč postaví. Inter dostal od Uidnese jen jednu branku, což v porvonání s ostaními zápasy je pozitivum.

Zápas vysílá ČT2, takže Inter se tak vrátí na české obrazovky. Naposledy na nich byl 17.9.2003, kdy na v Londýně rozstřílel místní Arsenal 3:0.