Facchetti: K žádnému násilí mezi fanoušky nedošlo

16/04/05 - Majitel klubu Moratti je v Interu deset let. Momentálně zažívá asi nejtěžší časy. Inter ani letos nevyhraje scudetto či Ligu mistrů a navíc jeho fanoušci ztropili skandál, za který klub dostal nejvyšší pokutu v historii UEFA.

"To co se stalo nebyla žádná forma násilí vedená proti někomu konkrétnímu včetně policie. Šlo jen o to přerušit zápas. A to skutečně není dobrá zpráva pro nás. Z tohoto důvodu nemůže být jakýkoliv trest, který jsme dostali, větší než je toto. Je to složitá situace, která mě ale neunavuje a z tohoto důvodu Inter neopustím. Neznamená to, ale že nejsem zklamán," řekl petrolejářský baron.

"Na stadionu bylo 80 tisíc slušných fanoušků a dvěstovky, co chtěli za každou cenu provokovat. Mě nezbývá nic jiného než bránit tu slušnou část publika - symbol Interu. Fanouškům se obecně musíme začít víc věnovat. Musíme být víc progresivní."

V médiicíh se spekuluje o tom, že vše bylo předem domluvené. V televizi před zápase měl neznámý fanoušek vzkázat, že do 75.minuty se budou zpívat chorály a pak všichni vědí, co mají dělat. "Možná se mýlím, ale myslím, že to dopředu nebylo domluvené. Mohli to být připravené světlice na oslavu vítězství," tvrdí Moratti. "Když se to stalo, byl jsem šokovaný. Chtěl jsem se omluvit. Nyní musíme pochopit souvislosti a vyvodit z nich důsledky, aby se to již neopakovalo."

Trenér Mancini se po zápase dožadoval vysvětlení na rozhodčím. "V emocích jsem se Merka ptal v angličtině, aby mi vysvětlil, proč neuznal gól Cambiassa. Z ničeho jsem ho neobviňoval, jen jsem to chtěl pochopit."

Prezident Interu Facchetti byl pochopitelně také zklamán. "Všichni jsme smutní, čtvrtfinále si zasloužilo jinou dohru. Po sportovní stránce to velmi Interu škodí." Facchetti po zápase volal Didovi, kterého zranila světlice, aby se ujistil, že je v pořádku. "V neděli bude chytat."

"Měl bych říct, že policejní složky nám oznámili, že v ochozech nebyla žádná panika. Ani nedošlo k žádným incidentům před, během a po zápase. Jestli to bylo domluvené? Věřím, že se to prošetří. Určitě podnikneme nějaké kroky, aby jsme očistili naše jméno a viníci zaplatili naše škody."

Autor: Lukáš Pekárek

54x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy