Levý bek Pierre Wome podepsal roční smlouvu

Wome

01/07/05 - Inter oficiálně oznámil příchod nového obránce. Samozřejmě byl zadarmo. Levý bek Pierre Nlend Wome se milánskému klubu upsal jako volný hráč na jeden rok. Kamerunský reprezentant hrál na jaře za Brescii, do které přišel na hostování z Espanyolu. V minulosti hrával za Bolognu, Fulham, AS Řím a Vicenzu. V Itálii působí od roku 1996.

"Wome byl jedním z našich cílů," prohlásil technický ředitel Marco Branca. "Zajímali jsme se o něj již před pár měsíci. Je mladý, ale s velkými zkušenostmi, jak z Itálie tak z mezinárodní scény." 26-letý hráč má parametry 183 cm a 81 kg.

Wome debutoval v Serii A v 17 letech za Vicenzu. Letos dal gól milánskému AC. Momentálně je na dovolené se svojí ženou a dvěma dětmi. "Inter je velký klub, který má vše k tomu, aby vyhrával," řekl Wome. "Jsem velmi hrdý a šťastný, že jsem v Interu a doufám, že mu pomůžu k velkým vítězstvím. Itálie je mým druhým domovem. Líbí se mi tu."

"Vyhrál jsem dva Africké poháry s reprezentací do 21 let, další dva s národním týmem. Celkem jsem hrál na čtyřech. V roce 2000 jsme v Sydney porazili Španělsko ve finále Olympiády a získali zlato. Vstřelil jsem rozhodující branku z penalty. Také jsem hrál na MS v roce 1998 a 2002."

Autor: Lukáš Pekárek

74x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy