Mancini je po výhře v Doněcku spokojený

11/08/05 - Mancini

11/10/05 - Šťastný kouč Mancini chválil po vítězném zápase v Doněcku hlavně oba střelce. "Byli výjimeční, opravdu byli. Oba dva jsou mladí a stále se můžou zlepšovat." Inter zvítězil v prvním utkání 3.předkola 2:0. Góly vstřelili ve druhém poločase dvacetiletý Obafemi Martins a třiadvacetiletý Adriano. Nerazzurri tak mají nakročeno do základní skupiny Ligy mistrů. Odveta se hraje za 14 dní na prázdném San Siru. Inter pyká za výtržnosti diváků z loňského čtvrtfinále s AC Milán.

Šachťar Doněck - Inter 0:2

"Nebylo to jednoduché utkání, přesto jsme vyhráli. Čím víc jsme se tlačili dopředu, tím víc jsme se zlepšovali a měli větší hlad po gólech. Byl to velký večer. Jsem velmi šťastný, že jsme vyhráli a předvedli dobrý výkon. Teď bych chtěl, abychom tak hráli celou sezónu," řekl trenér.

Vlastník klubu Massmo Moratti byl přirozeně také spokojený. "Bylo to těžké utkání proti silnému soupeři. Z výsledku i výkonu mám radost. Potěšila mě také defenzíva, která soupeři nic nedovolila. V odvetě tak máme výhodnější postavení, uvidíme, co se bude dít."

Premiéru si v novém dresu odbyl brankář Julio Cesar. "První ze všeho chci poděkovat spoluhráčům. Podpořili mě a před zápasem popřáli hodně štěstí," řekl Brazilec, který strávil jaro na tréninkovém hostování v Chievu. "Když na mě nejde dlouho míč, tak člověk pa musí být o to víc opatrný. Bylo to důležité utkání, děkuji Bohu, že jsem nepustil žádný gól. Bylo to velmi pěkné."

Trenér Šachťoru Mircea Lucescu se na tiskové konferenci tvářil, jako by prohru přivítal. "Někteří hráči si mysleli, že už se mohou měřit s Realem, Milánem nebo Manchesterem. Doufám, že teď se vrátí na zem," řekl rumunský kouč a dodal, že se jeho tým zaměří na Pohár UEFA. Odveta se sice bude hrát bez diváků, ale Lucescu řekl, že nevěří, že by jeho svěřenci mohli dát na San Siru tři góly.

Autor: Lukáš Pekárek

53x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy