Oba Martins se konečně trefil

Oba

01/12/05 -Inter vstoupil do letošního ročníku Italského poháru úspěšně. V osmifinále vyhrál na půdě Parmy 1:0. Jednalo se o druhý jejich vzájemný duel během 11 dní. Oba dva nerazzurri vyhráli, aniž obdrželi gól. Tentokrát však proti sobě nenastoupily oba dva týmy v plné síle. Jejich trenéři šetřili opory na důležitější zápasy.

Parma - Inter 0:1

Střeleckou smůlu ukončil Obafemi Martins. Naposledy se trefil 25.září do sítě Fiorentiny a tak je jeho včerejší zásah pro něj určitým vysvobozením. Podle Manciniho potřeboval nutně skórovat, aby se mu vrátilo ztracené sebevědomí. Bilance čtyř branek z patnácti zápasu není pro tohoto kvalitního útočníka nijak příjemná. "Jsme velmi šťastný," vyznal se hned po zápase. "Věděl jsem, že potřebuji dát gól a všichni kolem mě mi říkali, ať to nevzdávám."

Gól vstřelil Nigerijec netradičně hlavou. Pouhých 170 centimetrů výšky mu stačilo, aby vyhrál vzdušný souboj s obranou Parmy a přesně zamířil. Při oslavě nemohla chybět jeho pověstná salta.

"Gólů jsme mohli dát víc," řekl trenér Roberto Mancini. "Jsme na správné cestě, pohybovali jsme se po hřišti dobře. Terén byl po dešti těžký a byla velká zima. Potěšil mě výkon mladíků." K zápasu jich bylo nominováno pět. Tři z nich hráli a to dokonce od první minuty - obránce Andreolli, záložníci Momente a Maa Boumsong. "Solari? V první půli si vedl lépe. Měl tam čtyři nebo pět dobrých míčů, z kterých jsme ale nic nevytěžili." Duel sledovalo na stadiónu pouze necelých tři tisíce fanoušků, což je na italský pohár normální návštěva. Víc lidí chodí až na závěrečná kola.